Amžininkai – apie 1863 metų sukilimą pdf, epub, mobi

Amžininkai - apie 1863 metų sukilimą | Remigijus Misiūnas

Atsisiųsti knygą Amžininkai – apie 1863 metų sukilimą pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Bonus animus

 • Išleidimo metai: 2013
 • Formatas: 15×21, minkšti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 380
 • ISBN ar kodas: 9789955754305


 • Amžininkai – apie 1863 metų sukilimą.pdf
  Amžininkai – apie 1863 metų sukilimą.epub
  Amžininkai – apie 1863 metų sukilimą.mobi


  Amžininkai – apie 1863 metų sukilimą pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Amžininkai – apie 1863 metų sukilimą pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Amžininkai – apie 1863 metų sukilimą knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Amžininkai – apie 1863 metų sukilimą pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Amžininkai – apie 1863 metų sukilimą aprašymas

  Aprašymas

  Regis, apie 1863 m. sukilimą žinome viską, bet retas yra skaitęs pačių sukilimo dalyvių ir amžininkų atsiminimus. Knyga “Amžininkai – apie 1863 metų sukilimą” – pirmas bandymas bent dalį jų sudėti į vieną vietą.

  Šioje knygoje yra vieno žymiausių sukilėlių vadų B. Dluskio išlikusių atsiminimų nuotrupos ir V. Dembskio polemika su vyskupu Motiejumi Valančiumi apie sukilėlių kovas Varniuose, taip pat eilinių sukilėlių J. Miliausko-Miglovaros, T. Žičkaus-Žičkausko ir kitų pasakojimai apie kovas bei tremtį. Į knygą “Amžininkai – apie 1863 metų sukilimą” sudėti ir amžininkų, kurie sukilimą matė vaikystėje, bet daug sužinojo iš artimųjų pasakojimų, liudijimai. Tarp jų yra rašytojos Žemaitė, G. Petkevičaitė-Bitė, L. Didžiulienė-Žmona.
  Dalis šios publikacijos atsiminimų buvo išsibarstę senojoje periodikoje ar knygose, kita dalis ilgus metus buvo prieinama tik archyvuose, skelbiama pirmą kartą ir atskleidžia sunkią sukilėlių kasdienybę, jų kovas, taip pat skirtingus amžininkų požiūrius į to meto įvykius.

  Istorikai kartais kaltina atsiminimų autorius istorinės tiesos iškraipymu (nors ta „tiesa“ nuolat kinta), bet, kad ir kaip būtų, ši knyga – galimybė skaitytojui patirti, kaip 1863 m. sukilimą prisiminė jo amžininkai XIX a. pabaigoje – XX a. pirmojoje pusėje.

  Leave a Reply