Antiekonomika pdf, epub, mobi

Antiekonomika | Povilas Gylys

Atsisiųsti knygą Antiekonomika pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Vilniaus universiteto leidykla

 • Išleidimo metai: 2018
 • Formatas: 17×24, minkšti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 328
 • ISBN ar kodas: 9786094599699 • Antiekonomika.pdf
  Antiekonomika.epub
  Antiekonomika.mobi


  Antiekonomika pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Antiekonomika pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Antiekonomika knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Antiekonomika pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Antiekonomika aprašymas

  Aprašymas

  Ekonomikos profesorius Povilas Gylys remdamasis holistine ekonomikos teorija knygoje „Antiekonomika“ siekia iš naujo pažvelgti į dažnai ekonominės minties paraštėse atsiduriančius, tačiau ją veikiančius reiškinius.

  Po 2008 m. praūžusios ekonominės krizės susidomėjimas šia mokslo sritimi išaugo. Skaudūs recesijos padariniai kvietė iš naujo permąstyti, kiek patikimos įprastos ekonominės teorijos, ir naujai pažvelgti į žmonių bei verslo elgseną. Ekonomika ir jos klausimai tapo plačiųjų visuomenės sluoksnių svarstymo objektu. Buvo ieškoma vis naujų aiškinimų, kaip veikia ekonominis pasaulis, kas motyvuoja žmonių ekonominę veiklą ir kaip išvengti nepageidaujamų jos rezultatų.

  Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto profesorius habil. dr. Povilas Gylys monografijoje „Antiekonomika“ meta iššūkį nusistovėjusioms ekonomikos mokslo teorijoms bei sąvokoms ir siekia kitaip paaiškinti ekonomikos mokslo bei ekonominės politikos klausimus. Mokslininkas populiariausias teorijas persvarsto remdamasis holistine ekonomine mintimi.

  Holistinės ekonomikos paradigma siūlo alternatyvą įsigalėjusiam
  neoliberaliam požiūriui, kad ekonomiką galima suprasti tik žvelgiant iš
  individo perspektyvos, o pagrindiniu gerovės varikliu laikyti tik
  verslą. Šios teorijos piešiamame ekonominiame pasaulyje veikia ir
  viešasis sektorius, o įprastose teorijose dominuojanti konkurencija
  papildyta solidarumu, kuris taip pat gali kurti gerovę. Taip holistinė
  teorija gali pagrįsti, kad tarp bendrojo gėrio ir privačios gerovės nėra
  prarajos ir jas galima kuo puikiausiai suderinti.

  „Antiekonomikos“ dėmesio centre atsiduria reiškiniai, kurie slepiasi už fasadinės ekonominės veiklos pusės – čia sutiksime šešėlinę ekonomiką, krizes, korupciją ir kitus neigiamus reiškinius, kurių įtaką netiesiogiai pajuntame kiekvienas. Holistinės ekonomikos sąvokų sistema padeda geriau suprasti ir tarptautinės ekonomikos klausimus – nuo globalizacijos iki regioninės integracijos.

  Autorius knygą pirmiausia skiria tiems, kurie nemano, jog ekonomika yra nuobodus mokslas, kuris nuo Adamo Smitho ir Karlo Marxo laikų nebegali pasakyti nieko naujo. Joje ne tik pristatoma tai, kas apie ekonomiką žinoma plačiai, bet ir tai, kas šioje mokslo srityje yra atrasta naujo bei svarbaus. Povilas Gylys įsitikinęs, kad „Antiekonomika“ turėtų sužadinti smalsumą ir paskatintų ieškoti naujų atsakymų ir atradimų. Knyga skirta akademinei bendruomenei, politikams, viešojo sektoriaus darbuotojams ir visiems skaitytojams, kuriems įdomūs paradigminiai ekonominio gyvenimo klausimai.

  Knygos „Antiekonomika“ autorius – Vilniaus universiteto profesorius, habilituotas ekonomikos mokslų daktaras Povilas Gylys. Mokslininkas tris kadencijas buvo Lietuvos Respublikos Seimo nariu, o 1992–1996 m. ėjo užsienio reikalų ministro pareigas. Įvertintas Lenkijos Ordino už nuopelnus Komandoro kryžiumi ir LDK Gedimino ordino Komandoro kryžiumi.

  Leave a Reply