Antigonė (Mokinio skaitiniai) pdf, epub, mobi

Antigonė (Mokinio skaitiniai) | Sofoklis

Atsisiųsti knygą Antigonė (Mokinio skaitiniai) pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Žaltvykslė

 • Išleidimo metai: 2004
 • Formatas: 14×22, minkšti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 79
 • ISBN ar kodas: 9986-06-022-2


 • Antigonė (Mokinio skaitiniai).pdf
  Antigonė (Mokinio skaitiniai).epub
  Antigonė (Mokinio skaitiniai).mobi


  Antigonė (Mokinio skaitiniai) pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Antigonė (Mokinio skaitiniai) pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Antigonė (Mokinio skaitiniai) knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Antigonė (Mokinio skaitiniai) pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Antigonė (Mokinio skaitiniai) aprašymas

  Aprašymas

  „Antigonė“ – klasikinis graikų tragiko Sofoklio kūrinys, kuriame politinė polio tvarka ir įstatymai susiduria su žmogiškumu ir pagarba papročiamsbei tradicijoms.

  Ši klasikinė tragedija parašyta tęsiant vadinamąjį Tėbų mitų ciklą. Pagrindinė veikėja Antigonė paženklinta savo tėvo, karaliaus Edipo, prakeiksmo. Jos broliai besidalydami valdžia susivaidija tarpusavyje. Eteoklis, užėmęs Tėbų sostą, išveja savo brolį Polineiką iš miesto, o šiam bandant jėga susigrąžinti priklausančią valdžią, abu broliai žūsta mūšyje. Tėbams ima vadovauti jų dėdė Kreontas, kuris įsako palaidoti Eteoklį, o Polineiko, kaip išdaviko, kūną išniekinti – palikti nelaidotą.

  Iš kitų graikų legendų ir pasakojimų, tokių kaip Homero „Iliada“, žinome, jog senovės graikams tinkamas mirusiojo laidojimas buvo ypač svarbus ritualas. Todėl laikydamasi papročių ir nepaisydama Kreonto draudimo, Antigonė ryžtasi palaidoti Polineiką – už tai ji įkalinama rusyje, kuris užritinamas akmeniu.

  Antigonė dažnai įvardijama kaip ryžtingos moters idealas. Tai stipri ir drąsi mergina, kuri nepaisydama valdovo rūstybės vykdo savo pareigą šeimai. Tiesioginis jos vardo vertimas iš senovės graikų kalbos reiškia „verta savo tėvų“.

  Šiame kūrinyje sprendžiamos problemos aktualios jau daugiau nei du tūkstančius metų, o „Antigonėje“ pasakojamos situacijos artimos ir atpažįstamos. Tai ir pilietinis pasipriešinimas, ir prigimtinio ir valstybės įstatymo priešprieša, ir ištikimybės ir pažado svarba, o svarbiausia – meilė ir atsidavimas šeimai.

  Antigonės istorija įkvėpė gausybę kūrėjų. Ją interpretavo dramaturgai ir kompozitoriai, tokie kaip Mendelsonas ir Helderlinas, šios tragedijos siužetą savo kūryboje naudojo filmų kūrėjai, dailininkai, poetai ir rašytojai.

  Manoma, kad Sofoklis „Antigonę“ sukūrė apie 441 m. pr. Kr. Tai buvo Atėnų pakilimo metai, todėl stebina, kad šiame kūrinyje nėra pasididžiavimo ir patoso, būdingo šiam laikotarpiui. Joje nėra ir stiprios politinės propagandos, išskyrus vieną kitą perspėjimą dėl tironijos pavojaus. Manoma, kad alternatyvią tragedijos versiją buvo sukūręs ir kitas graikų dramaturgas Euripidas. Jo versijoje Antigonė išvengia tragiško likimo įsikišus dievui Dionizui.

  „Mokinio skaitiniai“ – literatūros klasikos serija, kurioje publikuojami žymiausi ir svarbiausi lietuvos bei užsienio rašytojų kūriniai. Joje spausdinami tiek pilnos apimties, tiek sutrumpinti darbai, leidžiantys susipažinti su poetų, prozininkų ir dramaturgų kūrybos braižu, suprasti pagrindines tekstuose nagrinėjamas problemas.

  Leave a Reply