Architektūra sovietinėje Lietuvoje pdf, epub, mobi

Architektūra sovietinėje Lietuvoje | Marija Drėmaitė, Vaidas Petrulis, Jūratė Tutlytė

Atsisiųsti knygą Architektūra sovietinėje Lietuvoje pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Vilniaus dailės akademijos leidykla

 • Išleidimo metai: 2012
 • Formatas: 23×27, minkšti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 412
 • ISBN ar kodas: 9786094470140 • Architektūra sovietinėje Lietuvoje.pdf
  Architektūra sovietinėje Lietuvoje.epub
  Architektūra sovietinėje Lietuvoje.mobi


  Architektūra sovietinėje Lietuvoje pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Architektūra sovietinėje Lietuvoje pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Architektūra sovietinėje Lietuvoje knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Architektūra sovietinėje Lietuvoje pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Architektūra sovietinėje Lietuvoje aprašymas

  Aprašymas

  Atidžiau pažvelgę į mūsų miestus, greičiausiai nustebtume kokia didelė jų dalis buvo suformuota per istoriškai trumpą sovietinį laikotarpį. Sukūrus galingą statybų industriją, kuruojant nomenklatūriniam aparatui, pasitelkus mokslininkus bei architektus buvo metodiškai kuriami ištisi pramoniniai bei gyvenamieji rajonai, naujieji miesteliai bei kaimo gyvenvietės, keičiamas kraštovaizdis. Architektūrinius to meto procesus lydėjo tyrimų, albumų, reprezentacinių bei propagandinių tekstų ir vaizdų srautas, turėjęs įtikinti visuomenę tariamai sėkmingomis socialistinės Lietuvos statybomis.

  Visgi, prabėgus vos keliems dešimtmečiams, tapo aišku, kad tuo metu įspūdingais skaičiais iliustruojamo progreso rezultatai gana prieštaringi. Nepaisant to, kad pasauliniame kontekste ryškiausi XX a. statybų pavyzdžiai palaipsniui pripažįstami kaip vertinga architektūrinio paveldo dalis, kai kurie jų netgi įtraukiami į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, postsovietinėse šalyse šis palikimas dažniausiai suvokiamas kaip bereikšmės, funkciškai neefektyvios bei morališkai pasenusios erdvės, kurios atsiradus menkiausiai galimybei griaunamos ir keičiamos sekant naujausiomis madomis.

  Tokie procesai paskatino knygos autorius pažvelgti į sovietinės architektūros fenomeną giliau bei pabandyti nutiesti savotišką tekstinį bei vaizdinį tiltą į neseną praeitį. Nesiekiant nei nostalgiškai garbinti, nei iš anksto smerkti, knygoje šios epochos architektūra analizuojama kaip tarpusavyje glaudžiai susijusių reiškinių kompleksas. Politika, architektūra, urbanistika, dizainas čia susipina į savotišką kaleidoskopą, kuriame skaitytojas ne tik atpažins jau pasikeitusias ar vis dar istorinės atminties fragmentus išlaikiusias erdves, bet ir turės galimybę kartu su autoriais iš naujo permąstyti svarbių to meto architektūrinių procesų priežastis bei pasekmes.

  Leave a Reply