Baudžiamoji teisė. Bendroji dalis. Savikontrolės testai pdf, epub, mobi

Baudžiamoji teisė. Bendroji dalis. Savikontrolės testai | Skirmantas Bikelis

Atsisiųsti knygą Baudžiamoji teisė. Bendroji dalis. Savikontrolės testai pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Justitia

 • Išleidimo metai: 2011
 • Formatas: 11×16, minkšti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 160
 • ISBN ar kodas: 9789955616702


 • Baudžiamoji teisė. Bendroji dalis. Savikontrolės testai.pdf
  Baudžiamoji teisė. Bendroji dalis. Savikontrolės testai.epub
  Baudžiamoji teisė. Bendroji dalis. Savikontrolės testai.mobi


  Baudžiamoji teisė. Bendroji dalis. Savikontrolės testai pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Baudžiamoji teisė. Bendroji dalis. Savikontrolės testai pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Baudžiamoji teisė. Bendroji dalis. Savikontrolės testai knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Baudžiamoji teisė. Bendroji dalis. Savikontrolės testai pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Baudžiamoji teisė. Bendroji dalis. Savikontrolės testai aprašymas

  Aprašymas

  Metodinė priemonė “Baudžiamoji teisė. Bendroji dalis. Savikontrolės testai” skirta padėti pasitikrinti ir galbūt dar patobulinti baudžiamosios teisės bendrosios dalies žinias teisės studentams ar praktinį darbą dirbantiems teisininkams. Parinkti klausimai ir alternatyvūs atsakymai skaitytojui nurodo pagrindines baudžiamosios teisės bendrosios dalies problemas ir galimus jų sprendimo būdus.

  Pratarmė

  Ši metodinė priemonė visų pirma skirta teisės studentams, norintiems prieš artėjantį seminarą, kolokviumą ar egzaminą savarankiškai pasitikrinti, ar pavyko visapusiškai perprasti tam tikras baudžiamosios teisės bendrosios dalies temas. Kita vertus, šis leidinys gali būti naudingas ir tiems teisininkams, kuriems baudžiamosios teisės egzaminai jau yra praeityje, tačiau jie norėtų nuosekliai pasikartoti baudžiamosios teisės žinias.

  Vadovėliai ar kodeksų komentarai neretai baudžiamąją teisę vaizduoja kaip visumą klausimų, į kuriuos yra beveik akivaizdūs „objektyviai teisingi” atsakymai. Juos skaitant, gali susidaryti įspūdis, kad, norint išmanyti baudžiamąją teisę, tereikia išmokti, įsiminti šiuos atsakymus. Tačiau yra vadovėlių, kuriuose baudžiamoji teisė atskleidžiama kaip teisė, kupina probleminių klausimų, kartais neturinčių vienareikšmių atsakymų. Skaitydamas tokį vadovėlį, skaitytojas ne susikuria „paprastumo ir aiškumo” iliuziją, bet suvokia, kad kiekvienas atsakymas baudžiamojoje teisėje gali turėti alternatyvų. Tik žinant šias alternatyvas, jų pranašumus ir trūkumus, galima rasti ne „objektyviai teisingą”, bet „teisingiausią” atsakymą, kuriuo vėliau būtų galima vadovautis priimant konkrečius sprendimus praktikoje.

  Ši metodinė priemonė sumanyta panašiai kaip antrojo tipo vadovėlis. Skaitytojas joje ras daugybę baudžiamosios teisės bendrosios dalies probleminių klausimų ir atsakymų į šiuos klausimus alternatyvas. Kiekvienas klausimas turi po tris keturis atsakymų variantus. Kai kurie iš atsakymų prieštarauja baudžiamojo įstatymo teiginiams arba yra nevisai tikslūs (yra „neteisingi”), o kai kurie jų šių trūkumų neturi (yra „teisingi”). Esama ir diskutuotinų variantų, kurie taip pat gali būti priskirti prie teisingųjų. Teisingas atsakymas gali būti vienas, bet jų gali būti ir keletas, papildančių vienas kitą. Tiesa, jei vienas atsakymas yra platus, o kitas jį siaurina, patikslina, teisingu laikytinas tik tikslusis atsakymas. Į keletą klausimų pateikiami netgi visi trys teisingi atsakymai.

  Testo klausimai suskirstyti į keturias grupes. Pirmos trys apima temas, iš kurių Mykolo Romerio universiteto studentai rašo kolokviumus, o paskutinioji grupė apima likusią kurso dalį, studijuojamą kurso pabaigoje. Kiekvienos testo klausimų grupės pabaigoje pateikiama po keturis uždavinių pavyzdžius, savo pobūdžiu panašius į tuos, kurie pateikiami studentams per kolokviumus ir egzaminą. Po užduočių pateikiamas rekomenduotinos literatūros sąrašas, suskirstytas į analogiškas temines grupes, kaip ir testo klausimai. Šio sąrašo ypatumas, palyginti su literatūros sąrašais, pateikiamais baudžiamosios teisės kurso programoje ar paskaitų ir seminarų planuose, yra tas, kad jame nurodomos kai kurios konkrečios Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartys, kuriose galima rasti argumentų renkantis teisingiausiąjį kai kurių testo klausimų variantą. Tiesa, esama klausimų, kuriais teismų praktika ir baudžiamosios teisės doktrina laikosi skirtingų nuomonių, ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartyje išsakyta pozicija nebūtinai laikytina „teisinguoju” atsakymu. Tokie atvejai specialiai pažymėti atsakymų lentelėje.

  Pabaigoje pateikiama teisingų (tiksliau – autoriaus nuomone, teisingiausių) atsakymų lentelė.

  Tikiuosi, ši metodinė priemonė skaitytojams sukels daug minčių ir papildomų klausimų, paskatins gilintis ir diskutuoti, padės susidaryti argumentuotą nuomonę daugeliu probleminių baudžiamosios teisės bendrosios dalies klausimų.

  Leave a Reply