Berniukas su smuiku pdf, epub, mobi

Berniukas su smuiku | Jochananas Fainas

Atsisiųsti knygą Berniukas su smuiku pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Kitos knygos

 • Išleidimo metai: 2017
 • Formatas: 15×22, kieti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 304
 • ISBN ar kodas: 9786094272530


 • Berniukas su smuiku.pdf
  Berniukas su smuiku.epub
  Berniukas su smuiku.mobi


  Berniukas su smuiku pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Berniukas su smuiku pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Berniukas su smuiku knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Berniukas su smuiku pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Berniukas su smuiku aprašymas

  Aprašymas

  Autorius knygoje “Berniukas su smuiku” atvirai pasakoja ypatingą Paulavičių namuose priglaustų žmonių išgelbėjimo ir savo klajonių istoriją. Ši knyga ne tik apie gyvenimą gete ir slėptuvėse, ji puikiai perteikia Kauno peizažą karo bei pokario metais. Taip pat – pirmą kartą lietuviškai – prabyla apie žydų išvykimą iš Lietuvos po 1944-ųjų.

  Vokiečiams rengiantis likviduoti Kauno getą, lietuvis Jonas Paulavičius ėmėsi ieškoti gabaus smuikininko Jochanano Faino, ketindamas jį paslėpti savo namuose. Be šio keturiolikmečio, Paulavičių šeima iš mirties gniaužtų tada ištraukė dar 15 žmonių: žydų, lietuvių, rusų. Šančių geležinkelio dirbtuvių stalius Jonas, Lietuvos kariuomenės savanoris, buvo apsisprendęs su nacizmu kovoti be ginklo – gelbėdamas žmones. Visų pirma planavo padėti žydų inteligentams, kad po karo kada nors atsikursianti Lietuvos žydų bendruomenė turėtų kuo daugiau išsilavinusių žmonių.

  1947-aisiais Jochananas Fainas nelegaliai perėjo sieną – jo laukė ilga kelionė į Izraelį. Tačiau jis iki šiol prisimena lietuviškų dainų ir atmintinai deklamuoja „Anykščių šilelį”. „Berniuką su smuiku” parašė jau būdamas garbaus amžiaus, kai suvokė turįs palikti savo liudijimą.

  Iš originalios kalbos vertė Ina Preiskel ir Arvydas Sabonis

  Leave a Reply