Devynios Diunkerko dienos pdf, epub, mobi


Atsisiųsti knygą Devynios Diunkerko dienos pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Briedis

 • Išleidimo metai: 2019
 • ISBN ar kodas: DAV-DIV • Devynios Diunkerko dienos.pdf
  Devynios Diunkerko dienos.epub
  Devynios Diunkerko dienos.mobi


  Devynios Diunkerko dienos pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Devynios Diunkerko dienos pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Devynios Diunkerko dienos knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Devynios Diunkerko dienos pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Devynios Diunkerko dienos aprašymas

  Aprašymas

  Daugelis yra girdėję apie Diunkerko evakuaciją Antrojo pasaulinio karo metu, kuri prilygsta stebuklui. Knygoje „Devynios Diunkerko dienos“ apie šią evakuaciją pasakoja Karališkojo britų laivyno karininkas David Divine, kuris ir pats dalyvavo išskirtinėje 1940 m. operacijoje.

  Antrojo pasaulinio karo metu, Vokietijai puolant Prancūziją, Diunkerko operacijos metu evakuota daugiau nei trečdalis milijono Jungtinės Karalystės, Belgijos ir Prancūzijos karių. Daugelis yra girdėję apie šią operaciją, kai nugalėti ir į kampą įsprausti britų, prancūzų, belgų kariai turėjo vienintelį kelią – „jūros tiltą“ į Angliją.

  Knygos „Devynios Diunkerko dienos“ autorius pasakoja apie stulbinančią evakuaciją, per kurią buvo išgelbėta daugiau nei 300 tūkstančių išvargusių, nukankintų karių. Pats David Divine dalyvavo toje operacijoje, jis net tris kartus laivu kirto Lamanšo sąsiaurį, gelbėdamas spąstuose atsidūrusius karius. Trečią kartą plaukdamas buvo sužeistas, yra gavęs apdovanojimą už drąsą šios operacijos metu. Jo pasakojama istorija ne tik tikroviška, bet ir labai gryna, be jokio perdėto heroizmo ar patoso.

  Autorius pasakoja apie šią didingą operaciją atvirai, atskleidžia visas jos sėkmes ir nesėkmes, skaičiuoja visus, kurie žuvo nuo priešų artilerijos ir prisimena, kaip prie evakuacijos prisidėjo paprasti žmonės su žvejybiniais laivais. Jis pasakoja ir apie prancūzus, kurie prasidėjus evakuacijai išlindo iš Diunkerko rūsių, kur slėpėsi paskutinėmis dienomis, kai jų draugai ir sąjungininkai guldė galvas kovodami su naciais. Autorius cituoja tuometinius karinių, žvejybinių ir kitų laivų kapitonų raportus. Viskas, kas tuomet vyko čia pristatoma kaip pareiga, o ne išskirtinis didvyriškumas ar heroizmas.

  D. Divine knyga „Devynios Diunkerko dienos“ pirmą kartą pasirodė 1945 metais, tai buvo visiškai šviežias, gyvas pasakojimas, vėliau ne kartą perleistas ir iki šių laikų aktualus. Tiesa, jame nėra kai kurių faktų ir detalių, kurios buvo išslaptintos praėjus gerokai daugiau laiko po karo ir po knygos atsiradimo, tačiau „Devynios Diunkerko dienos“ reikšminga kaip tiesioginis liudijimas apie vieną didžiausių ir sėkmingiausių gelbėjimo operacijų Antrajame pasauliniame kare.

  David Divine (1905–1987) – rašytojas, žurnalistas, rašęs gynybos klausimais. Antrojo pasaulinio karo metais buvo karo korespondentas ir iki pat 1975 metų dirbo „British Sunday Times“.

  Iš anglų kalbos vertė Rimantas Glinskis

  Leave a Reply