Energetiniai karai pdf, epub, mobi

Energetiniai karai | Arūnas Spraunius

Atsisiųsti knygą Energetiniai karai pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Eugrimas

 • Išleidimo metai: 2014
 • Formatas: 15×22, minkšti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 160
 • ISBN ar kodas: 9786094372001


 • Energetiniai karai.pdf
  Energetiniai karai.epub
  Energetiniai karai.mobi


  Energetiniai karai pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Energetiniai karai pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Energetiniai karai knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Energetiniai karai pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Energetiniai karai aprašymas

  Aprašymas

  Vien 2011 m. už elektrą ir gamtines dujas Lietuva Rusijos bendrovėms “Gazprom” bei “Inter RAO” sumokėjo 500 mln. eurų. Joks monopolininkas nesutiks paprastai atsisakyti tokios rinkos, nes energijos ištekliai tapo galingu galios šaltiniu dėl šiame sektoriuje besisukančių milžiniškų pinigų. Kai užsitraukė Rusijos prezidento Vladimiro Putino nemalonę ir buvo pradėtas Kremliaus spausti, tuometis “Yukos” savininkas Michailas Chodorkovskis mėgino gelbėti savo bendrovę – sulieti ją su JAV naftos milžinu “ExxonMobil”, tačiau tai nepadėjo – M. Chodorkovskis tebesėdi Rusijos kalėjime, o jo bendrovė, kurios rinkos vertė 2003 m. viduryje buvo priartėjusi prie 30 mlrd. JAV dolerių, sunaikinta.

  Geopolitinį energetinės nepriklausomybės aspektą sudaro Maskvos siekis atsilošti posovietinėje erdvėje. Beje, Europos Komisijos energetikos komisaras Güntheris Oettingeris energetiką yra pavadinęs V. Putino kariuomene. Nors politiškai priklausome euroatlantinėms struktūroms (Europos Sąjungai ir NATO), mūsų elektros ūkis tebevaldomas iš Maskvos dispečerinės filialo Sankt Peterburge ir priklauso nuo Volgos hidroelektrinių. Knygoje aptariami procesai nuo 2006 m. trijų Baltijos valstybių lyderių pasirašyto vadinamojo Trakų memorandumo, kuriame išvardytos sąlygos ir darbai, kurie tą nepriklausomybę užtikrintų, taip pat tai, ką pavyko nuveikti naftos, gamtinių dujų ir elektros sektoriuose. Be abejo, kai kalbama apie politiškai labai jautrią sritį, neįmanoma nepaliesti ir geopolitinių užkulisių – aistrų dėl energetikos projektų, pavyzdžiui, Visagino atominės elektrinės, netrūko ir netrūksta.

  Rašytojas, publicistas, kelių knygų autorius ir žurnalo “Valstybė” bendradarbis Arūnas Spraunius ne vienus metus profesionaliai domisi geopolitinėmis temomis ir rengia komentarus radijui “Laisvoji banga” bei interneto dienraščiui delfi.lt. Šio autoriaus publicistiniai tekstai ir eseistika publikuoti lietuvių, anglų, vokiečių, rusų, ukrainiečių, moldavų kalbomis.

  TURINYS

  TURINYS

  Sąvoka “energetinė nepriklausomybė” / 7

  BEMIP / 20

  Naftos sektorius: santykiai su “PKN Orlen” / 25

  Suskystintųjų gamtinių dujų terminalas / 33

  ES trečiojo energetikos paketo nuostatų įgyvendinimo link / 49

  “Leo LT” likvidavimas / 73

  Elektros rinkos kūrimas / 80

  Elektros jungtys į Švediją ir Lenkiją / 87

  VAE: “Hitachi” / 103

  Po referendumo / 123

  … Kelias į energetinės nepriklausomybės link / 143

  Leave a Reply