Esė pdf, epub, mobi

Esė | Michel de Montaigne

Atsisiųsti knygą Esė pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Tyto alba

 • Išleidimo metai: 2011
 • Formatas: 15×22, kieti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 284
 • ISBN ar kodas: 9789986168317 • Esė.pdf
  Esė.epub
  Esė.mobi


  Esė pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Esė pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Esė knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Esė pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Esė aprašymas

  Aprašymas

  Kai spoksome į valstietį ar karalių, aristokratą ar prasčioką, valdininką ar šiaip sau žmogų, turtuolį ar vargšą – mums visi jie atrodo labai skirtingi, o iš tikrųjų jie skiriasi tik savo apdaru.

  Michel de Montaigne (Mišelis de Montenis; 1533-1592) – vienas žymiausių prancūzų Renesanso epochos filosofų, politikų ir eseistų. Garsusis jo veikalas “Esė” pirmą kartą buvo išleistas 1580 m. ir iškart tapo vienu svarbiausių bei populiariausių to meto filosofinių tekstų. Šis pagrindinis M. Montaigne’io kūrinys padarė pradžią esė žanrui; autoriaus minčių aprašymai nuo tuo metu vyravusių klasikinių mokslinių darbų skyrėsi pabrėžtinai subjektyviais išgyvenimais ir apmąstymais pagrįstais svarstymais.

  Montaigne’io “Esė” būdingas išorinių visuomenės gyvenimo formų nuvertinimas, mokslinių prietarų kritika, žmogaus iškėlimas virš kitų gamtos kūrinių ir skeptiškumas dogmų atžvilgiu. Autorius – tikras Renesanso mąstytojas, besinaudojantis šiam laikotarpiui būdingu laisvumu, pasižymintis plačiu interesų mastu ir žinių bagažu.

  “Esė” paliečiama literatūra, filosofija, papročiai, auklėjimas ir kitos Montaigne’io domėjimosi sritys. Autorius visą dėmesį sutelkė į žmogų, jo vidinį pasaulį, potyrius, papročius, dorovės normas ir interesus. Tiesos paieškos, atsisakant bet kokių dogmų, veda prie nuolatos kintančio mūsų vidinio “Aš”, kuris ir yra visų svarbiausias. “Gyventi – štai mano amatas ir mano menas”, – teigia Montaigne’is. Mąstytojas parodo mums žmogaus vidų, jo sielos klodus, kurie išlieka nedaug tepakitę nuo Renesanso laikų.

  O autoriaus mintys, tapusios populiariais aforizmais, buvo ir tebėra aktualios bei prasmingos ir mąstantiems šių dienų žmonėms.

  Iš prancūzų kalbos vertė Danguolė Droblytė

  Leave a Reply