Gėdos diena pdf, epub, mobi

Gėdos diena | Algis Rukšėnas

Atsisiųsti knygą Gėdos diena pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Obuolys

 • Išleidimo metai: 2013
 • Formatas: 14×21, kieti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 528
 • ISBN ar kodas: 9786094034817 • Gėdos diena.pdf
  Gėdos diena.epub
  Gėdos diena.mobi


  Gėdos diena pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Gėdos diena pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Gėdos diena knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Gėdos diena pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Gėdos diena aprašymas

  Aprašymas

  Knyga “Gėdos diena” – tai tikra istorija apie lietuvį Simą Kudirką, kurio dramatiškas poelgis 1970 m. ir jo atomazga sukrėtė JAV ir vis pasaulio demokratinę visuomenę.

  Garsiai deklaruojanti, jog suteikia prieglobstį visiems fiziškai ir politiškai engiamiems pabėgėliams, JAV savo istorijoje turi vieną datą, kurią norėtų ištrinti – 1970 m. lapkričio 23-iąją.

  Tą dieną per oficialų Jungtinių Valstijų ir SSRS derybininkų susitikimą žuvininkystės klausimais jaunas radijo operatorius Simas Kudirka peršoko laivus skiriantį tarpą ir pasiprašė politinio prieglobsčio Pakrančių apsaugos kateryje Vigilant. Kas vyko toliau, nenori prisiminti nei pats bėglys, nei kiti incidento dalyviai. Dėl nesuvokiamos biurokratijos ir nesusišnekėjimo sovietams leista jėga išsigabenti beginklį jūreivį. Tik dėl kilusio didžiulio skandalo, nepaliaujamo įvairių organizacijų rūpesčio, žmogaus teisių aktyvistų protestų ir palankiai susiklosčiusios politinės situacijos JAV vyriausybėje narsus, laisvės idealams ištikimas lietuvis nebuvo supūdytas baisiausiuose Sovietų Sąjungos kalėjimuose, o išskirtinis jo poelgis palengvino galybės kitų politinių perbėgėlių ir disidentų likimą. Apie tai po penkerių metų buvo sukurtas filmas Simo Kudirkos pabėgimas su Alanu Arkinu, Shirley Knight ir Donaldu Pleasance pagrindiniuose vaidmenyse. Jis pelnė du Emmy apdovanojimus iš penkių, kuriems buvo nominuotas.

  Algis Rukšėnas gimė Lietuvoje 1943 metais. Šešerių su tėvais pasitraukė į JAV. Klivlande, Ilinojaus valstybiniame universitete, baigė politikos mokslus, aktyviai dalyvavo lietuvių bendruomenės veikloje. S. Kudirkos įvykių metu A. Rukšėnas dirbo žurnalistu United Press International žinių agentūroje ir daug prisidėjo, kad jie būtų smarkiai nušviesti spaudoje. Dok

  Leave a Reply