Geležinė uždanga. Rytų Europos sugniuždymas 1944-1956 pdf, epub, mobi

Geležinė uždanga. Rytų Europos sugniuždymas 1944-1956 | Anne Applebaum

Atsisiųsti knygą Geležinė uždanga. Rytų Europos sugniuždymas 1944-1956 pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Tyto alba

 • Išleidimo metai: 2013
 • Formatas: 17×24, kieti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 635
 • ISBN ar kodas: 9789986169871


 • Geležinė uždanga. Rytų Europos sugniuždymas 1944-1956.pdf
  Geležinė uždanga. Rytų Europos sugniuždymas 1944-1956.epub
  Geležinė uždanga. Rytų Europos sugniuždymas 1944-1956.mobi


  Geležinė uždanga. Rytų Europos sugniuždymas 1944-1956 pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Geležinė uždanga. Rytų Europos sugniuždymas 1944-1956 pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Geležinė uždanga. Rytų Europos sugniuždymas 1944-1956 knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Geležinė uždanga. Rytų Europos sugniuždymas 1944-1956 pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Geležinė uždanga. Rytų Europos sugniuždymas 1944-1956 aprašymas

  Aprašymas

  “Nuo Ščecino prie Baltijos iki Triesto prie Adrijos per visą žemyną nusileido geležinė uždanga.”

  Winstonas Churchillis

  Anne Applebaum (Anė Aplbaum, g. 1964 m.) – amerikiečių žurnalistė, keleto solidžių knygų autorė. Jos knyga „Gulago istorija“ 2004 m. pelnė prestižinę Pulitzerio premiją, o „Geležinė uždanga“ buvo nominuota 2013 m. PEN/John Kenneth Galbraith premijai.

  A. Applebaum rašo daugeliui žymiausių įvairių šalių leidinių, yra dienraščio The Washington Post ir žurnalo Slate skiltininkė ir Londono Legatum instituto Politinių studijų direktorė. Jos vyras – žymus lenkų politikas, buvęs Lenkijos užsienio reikalų ministras Radosławas Sikorskis.

  Baigiantis Antrajam pasauliniam karui Sovietų Sąjungai atiteko didžiulė teritorija – visa Rytų Europa. Stalinas ir jo slaptoji policija išsiruošė į žygį – tuziną labai skirtingų šalių paversti visiškai nauja politine ir dorovine komunistine bendrija. Per stebėtinai trumpą laiką nuo karo pabaigos Rytų Europa buvo negailestingai stalinizuota. Knygoje „Geležinė uždanga“ Anne Applebaum atskleidžia, kaip buvo sukurti Rytų Europos komunistiniai režimai ir koks tapo kasdienis žmonių gyvenimas.

  Negailestingai išsamiai autorė vaizduoja, kaip buvo susidorota su politinėmis partijomis, Bažnyčia, žiniasklaida, jaunimo organizacijomis, kaip buvo kuriamos slaptosios policijos tarnybos, naikinamos opozicijos užuomazgos. Remdamasi daugeliu šaltinių ir iki tol neprieinama archyvine medžiaga, autorė seka pėdomis komunistinių veikėjų, kurie skynėsi kelią į valdžios viršūnes gąsdinimais, grasinimais ir žmogžudystėmis. Ji taip pat pateikia konkrečių žmonių gyvenimo istorijas ir parodo, kokį pasirinkimą turėjo tie žmonės – kovoti, sprukti ar kolaboruoti.

  „Geležinė uždanga“ – tai nerimą keliantis priminimas, kokia trapi gali būti laisva visuomenė. Sovietinė sistema – tai žlugusi civilizacija, kurios žiaurumą, paranoją, iškreiptą dorovę ir keistą estetiką Anne Applebaum taip sukrečiamai vaizduoja šios knygos puslapiuose.

  „Ši knyga skiriama tiems Rytų Europos gyventojams, kurie nesutiko gyventi meluodami.“

  Anne Applebaum

  Iš anglų kalbos vertė Vitalijus Šarkovas

  Leave a Reply