Gėlynas pdf, epub, mobi

Gėlynas | Zigmas Gėlė

Atsisiųsti knygą Gėlynas pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Žuvėdra

 • Išleidimo metai: 2016
 • Formatas: 11×21, minkšti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 112
 • ISBN ar kodas: 9786098089776


 • Gėlynas.pdf
  Gėlynas.epub
  Gėlynas.mobi


  Gėlynas pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Gėlynas pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Gėlynas knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Gėlynas pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Gėlynas aprašymas

  Aprašymas

  Zigmas Gaidamavičius-Gėlė (1894-1912) — vienas jauniausių lietuvių poetų, kurio gyvybės siūlas nutrūko aštuonioliktaisiais gyvenimo metais. Iki mirties jis dar spėjo paruošti pirmąjį savo eilių rinkinį, kurį pavadino „Gėlynu”. Po ankstyvos poeto mirties jo bičiuliai tą rinkinį paruošė spaudai, net viršelį jam buvo nupiešęs dailininkas Petras Rimša. Deja, pirmojo pasaulinio karo audra sutrukdė gražius poeto bičiulių norus. Tik 1948 metais pasirodė „Gėlynas”
  Rinkinys dar buvo kartojamas 1963 ir 1979 metais. Štai jau keturiasdešimt metų kiekvieną pavasarį poeto gimtinėje Naisiuose (Šiaulių rajonas) skelbiamas vis naujas Zigmo Gėlės premijos laureatas. Per tuos dešimtmečius užaugo nauja skaitytojų karta, kuriai, tikimės, bus įdomu paskaityti aštuoniolikamečio jaunuolio eiles, sukurtas dar pačioje dvidešimtojo amžiaus pradžioje…

  “Klasikinė pusiausvyra ir šviesi pasaulėjauta, išskirianti Z. Gėlę iš kitų poetų tarpo, glūdi harmoningoje prigimties ir kultūros samplaikoje. Čia ir galėtume ieškoti jo poezijos esencijos ir reikšmės.”
  Vaidotas Daunys

  “Likę draugų atsiminimai piešia Zigmą Gėlę ramų ir susimąsčiusį. Mėgdavęs skaityti savo eiles, bet tik artimiausiems draugams, kuriuos rinkdavęsis atsargiai. Jautrumą grožiui, poezijai išreikšdavęs garsiai deklamuodamas poetų kūrinius.”
  Viktorija Daujotytė

  Zigmas Gėlė (tikr. Zigmas Gaidamavičius, 1894 – 1912) – poetas. Gimė Naisių kaime. 1912 m. baigė Šiaulių gimnaziją ir pradėjo filologines studijas Kijevo universitete. Mirė 18-os metų. Poetas parengė rinkinį „Gėlynas“, kuris papildytas ir išleistas buvo tik 1948 m.

  Leave a Reply