Gervėčių Lietuva pdf, epub, mobi

Gervėčių Lietuva | Arūnas Baltėnas, Saulė Matulevičienė, Vykintas Vaitkevičius

Atsisiųsti knygą Gervėčių Lietuva pdf, epub, mobi

Leidėjas:
R. Paknio leidykla

 • Išleidimo metai: 2013
 • Formatas: 21×23, kieti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 256
 • ISBN ar kodas: 9789955736523


 • Gervėčių Lietuva.pdf
  Gervėčių Lietuva.epub
  Gervėčių Lietuva.mobi


  Gervėčių Lietuva pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Gervėčių Lietuva pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Gervėčių Lietuva knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Gervėčių Lietuva pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Gervėčių Lietuva aprašymas

  Aprašymas

  Vos 60 km į rytus nuo Vilniaus esantis Gervėčių miestelis ir aplinkiniai Miciūnų, Gudininkų, Gėliūnų, Rimdžiūnų, Petrikų, Kerplėšinės, Girių, Knistuškių, Milcėjų, Pelegrindos, Galčiūnų, Mockų kaimai – iki šiol tebegyvuojanti didžiausia lietuviška sala Baltarusijoje.
  Gervėtiškių gyvensena, papročiai, tarmė dėl slavų kultūros apsupties tarsi užsikonservavo ir iki šių dienų išlaikė daug archajiškų bruožų.
  Gervėčių kraštas daugeliui tebėra paslaptingas ir tolimas pasaulis, tarsi mitinė sala – tiesa, dabar ta sala atskirta nuo Lietuvos jau ne vien valstybinės, bet ir išorinės Europos Sąjungos sienos.

  Vilniaus universiteto inicijuotos kompleksinės ekspedicijos dalyviai 2010–2012 m. aplankė daugiau nei šimtą lietuviškai kalbančių Gervėčių salos gyventojų. Šiame albume – per tuos porą metų užfiksuota Gervėčių Lietuvos istorija ir šiandiena, kasdienybė ir šventės.

  163 spalvotos ir 45 nespalvotos (šeimų albumų) nuotraukos, du ižanginiai tekstai, kaimų aprašai, vietos tarme užrašytos istorijos, įžangos santraukos vertimas į anglų kalbą, du istoriniai ir šiuolaikinis žemėlapiai.

  Nuotraukų autorius Arūnas Baltėnas
  Tekstų autoriai: Saulė Matulevičienė, Vykintas Vaitkevičius
  Dailininkas Jokūbas Jacovskis

  Leave a Reply