Gimtoji kalba mokykloje, II dalis pdf, epub, mobi

Gimtoji kalba mokykloje, II dalis | Sud. Ona laima Gudzinevičiūtė

Atsisiųsti knygą Gimtoji kalba mokykloje, II dalis pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Lucilijus

 • Išleidimo metai: 2014
 • Formatas: 18×25, minkšti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 107
 • ISBN ar kodas: 2351-5430-2


 • Gimtoji kalba mokykloje, II dalis.pdf
  Gimtoji kalba mokykloje, II dalis.epub
  Gimtoji kalba mokykloje, II dalis.mobi


  Gimtoji kalba mokykloje, II dalis pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Gimtoji kalba mokykloje, II dalis pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Gimtoji kalba mokykloje, II dalis knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Gimtoji kalba mokykloje, II dalis pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Gimtoji kalba mokykloje, II dalis aprašymas

  Aprašymas

  Knyga “Gimtoji kalba mokykloje, II dalis” – mokslinių straipsnių rinkinys pagal 2013 m. kovo 1 d. Šiaulių universitete įvykusią anrąją respublikinę mokslinę-praktinę konferenciją „Gimtoji kalba mokykloje“.
  Konferencijoje aptartos aktualios kalbos, literatūros, metodikos problemos, sprendžiamos ir bendrojo lavinimo mokyklose, ir kolegijose, ir universitetuose.

  Iš viso konferencijoje buvo perskaityta 18 pranešimų. Doc. dr. Juozas Pabrėža ir Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokytoja Gintauta Dauneckytė kalbėjo apie tarmes ir tarmių metus. Lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Asta Mazūraitė ir Raimonda Rumbinaitė iš Šiaulių rajono Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos kalbėjo apie gimtąją kalbą šiandieninėje visuomenėje. Renata Jakubauskytė, Šiaulių universiteto lietuvių kalbotyros I kurso magistrantė, svarstė, kaip kalbės užsienyje gyvenantys lietuvaičiai. Lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Asta Buškuvienė ir Ona Kavoliukienė iš Šiaulių „Rasos“ progimnazijos bandė atsakyti į klausimą, kas yra knyga: nuobodybė ar įdomus užsiėmimas, o Rūta Rimeikytė, Šiaulių rajono Gilvyčių mokyklos 9 klasės mokinė, pasakojo apie mokyklos biblioteką kaip kultūros skleidimo židinį. Pranešimą savo mokinei paruošti padėjo lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Rasa Mazaliauskaitė.

  ŠU HF Lietuvių kalbotyros ir komunikacijos katedros docentė dr. Jurgita Macienė aptarė ŠU studentų raštingumo problemas, o dr. Aušra Rimkutė ir Rasutė Dambrauskienė, Žemaitijos kolegijos Telšių fakulteto dėstytojos, išanalizavo kolegijos pirmakursių raštingumą. Dr. Regina Kvašytė, ŠU HF Lietuvių kalbotyros ir komunikacijos katedros docentė, kalbėjo apie latvių tikrinius žodžius lietuviškai. Tos pačios katedros profesorė dr. Genovaitė Kačiuškienė pranešimą apie išimtinę veiksmažodžių rašybą parengė drauge su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docente dr. Irena Kruopiene. ŠU HF Lietuvių kalbotyros ir komunikacijos katedros vedėja dr. Ona Laima Gudzinevičiūtė skaitė pranešimą apie prieveiksmių vartoseną. Laima Verbickienė, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokytoja ekspertė, pristatė pranešimą apie mokyklų internetinių svetainių kalbą.

  Apie sakytinės kalbos mokymo problemas kalbėjo ŠU HF Lietuvių kalbotyros ir komunikacijos katedros profesorė dr. Giedrė Čepaitienė. Tos pačios katedros lektorius Algirdas Malakauskas aptarė kirčiavimo variantus šnekamojoje bendrinėje kalboje ir jų atsiradimo priežastis. Docentė dr. Rūta Kazlauskaitė parengė pranešimą apie reklamą ir šnekamąją kalbą. Kiti du pranešimai buvo skirti literatūros pamokoms. Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Janina Dombrovskienė iš Šiaulių Didždvario gimnazijos kalbėjo apie literatūros mokymo problemas III–IV gimnazijos klasėse, o lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Rita Šimkuvienė iš Radviliškio Lizdeikos gimnazijos – apie projektinį darbą per literatūros pamokas. Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Lina Tomanaitė iš Šiaulių „Juventos“ progimnazijos papasakojo apie mokinių pažangos įsivertinimo būdus lietuvių kalbos pamokose.

  Apibendrindami konferenciją dalyviai diskutavo apie paauglių skaitymo problemą, komunikacijos trūkumą pamokų metu, švietimo politiką. Profesorė dr. Giedrė Čepaitienė kvietė prisiminti Kęstučio Urbos straipsnį, kuriame literatūrologas teigia, kad paaugliams skirtos knygos itin greitai išperkamos, o tai leidžia manyti, kad jaunimas knygas skaito. Lituanistė Rita Šimkuvienė antrino profesorei ir teigė, kad mokiniai nelinkę skaityti tik programinės literatūros kūrinių. Profesorė dr. Genovaitė Kačiuškienė teigė, kad mokinys, besimokydamas bendrojo lavinimo mokykloje, turėtų būti perskaitęs pačių įvairiausių knygų. Dr. Ona Laima Gudzinevičiūtė ragino nepamiršti, kad mokinių raštingumui, bendrajam išprusimui įtakos turi ir kitų pedagogų kalba, siūlė patyrinėti mokytojų dalykininkų kalbą.

  Leave a Reply