Gražiausios tūkstančio ir vienos nakties pasakos pdf, epub, mobi

Gražiausios tūkstančio ir vienos nakties pasakos |

Atsisiųsti knygą Gražiausios tūkstančio ir vienos nakties pasakos pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Presvika

 • Išleidimo metai: 2018
 • Formatas: 22×28, kieti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 124
 • ISBN ar kodas: 9789955229353


 • Gražiausios tūkstančio ir vienos nakties pasakos.pdf
  Gražiausios tūkstančio ir vienos nakties pasakos.epub
  Gražiausios tūkstančio ir vienos nakties pasakos.mobi


  Gražiausios tūkstančio ir vienos nakties pasakos pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Gražiausios tūkstančio ir vienos nakties pasakos pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Gražiausios tūkstančio ir vienos nakties pasakos knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Gražiausios tūkstančio ir vienos nakties pasakos pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Gražiausios tūkstančio ir vienos nakties pasakos aprašymas

  Aprašymas

  Knyga skirta 5-7 metų vaikams.

  Tūkstantis ir viena naktis – paslaptingi žodžiai, kuriuos išgirsta vaikai, o šiose pasakose aprašytas pasaulis jaudina labiau, nei kitos vaikams skirtos istorijos. Knygoje „Gražiausios tūkstančio ir vienos nakties pasakos“ surinktus pasakojimus išgirstame vaikystėje, juos atsimename ir su malonumu vėl skaitome jau suaugę.

  Tai viduramžius menantis arabų pasakų rinkinys. Šios pasakos tapo kur kas svarbesniu literatūros reiškiniu nei tiesiog vaikams skirti pasakojimai. Jos turėjo didelės įtaką kitų tautų literatūrai, o vėliau ir teatrui, kinui, muzikai. Šis rinkinys atsirado išvertus IX a. pirklio „Tūkstantį pasakų“. Dabar spėjama, kad visas pasakas jungianti Šecherezados istorija buvo sugalvota gerokai vėliau – XIV amžiuje.

  Karalius Šachrajaras sužinojęs apie žmonos neištikimybę, įsiunta ir ją nužudo. Nusivylęs visomis moterimis ir būdamas įsitikinęs, kad visos jos neištikimos, įsako savo viziriui atvesti jam kasnakt po naują žmoną – praleidęs su ja naktį, karalius ryte moterį nužudo. Tai tęsiasi tol, kol vieną kartą vizirio dukra Šecherezada paprašo ją nuvesti pas karalių nakčiai. Ji turi gudrų planą – naktį pradeda pasakoti istoriją, kuri ryte nutrūksta įdomiausioje vietoje, todėl karalius, norėdamas sužinoti jos pabaigą, palieka ją gyvą. Taip tęsiasi ne vienerius metus, kol galiausiai istorijos pabaigoje Šecherezada jau būna pagimdžiusi karaliui tris sūnus ir įrodžiusi savo ištikimybę. Ir karalius atšaukia savo žiaurų įsakymą.

  Visos Šecherezados istorijos ir tapo tūkstančio ir vienos nakties pasakomis. Knygoje „Gražiausios tūkstančio ir vienos nakties pasakos“ sudėtos pačios įsimintiniausios Šecherezados istorijos: apie Ali Babą ir keturiasdešimt plėšikų, Aladiną ir džiną iš lempos, jūreivį Sinbadą ir kitus. Tai ir tragedijos, ir komedijos, ir jaudinančios meilės istorijos. Čia pasakojama apie legendines vietas, mistinius reiškinius, burtininkus, kartais minimi realūs to meto asmenys ar vietos, apie kurias perskaičius, norisi jas pamatyti savo akimis.

  „Gražiausių tūkstančio ir vienos nakties pasakų“ paveikumą galima lyginti su Hanso Kristiano Anderseno bei Brolių Grimų pasakomis. Jose kalbama apie svarbiausias gyvenimo vertybes – meilę, draugystę, drąsą, o drauge pašiepiamos tokios savybės kaip klasta ar kvailumas, parodoma, jog už blogus darbus esi baudžiamas, o už gerus – apdovanojamas.

  Vertė Jūratė Žižytė

  Leave a Reply