Guliverio kelionės pdf, epub, mobi

Guliverio kelionės | Jonathan Swift

Atsisiųsti knygą Guliverio kelionės pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Jotema

 • Išleidimo metai: 2018
 • Formatas: 17×24, kieti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 80
 • ISBN ar kodas: 9789955137634


 • Guliverio kelionės.pdf
  Guliverio kelionės.epub
  Guliverio kelionės.mobi


  Guliverio kelionės pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Guliverio kelionės pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Guliverio kelionės knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Guliverio kelionės pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Guliverio kelionės aprašymas

  Aprašymas

  Literatūros klasika tapusi Jonathano Swifto knyga „Guliverio kelionės“ iki šiol vertinama kaip vienas įspūdingiausių pasakojimų apie keliones. Tikroviškus kelionių memuarus parodijuojantis pasakojimas parašytas taip, kad jei ne daugybė fantastiškų detalių, galėtum patikėti Lemuelio Guliverio egzistavimu.

  Sudužus laivui Lemuelis Guliveris atsiduria keistoje saloje. Jis prabunda ant jūros kranto visas suraišiotas, o aplink pilna neįtikėtinai mažų žmogeliukų. Žmogeliukai atrodo baisiai juokingai, tačiau jų užsidegimas neleidžia abejoti, kas čia šeimininkas.

  Aistringas keliautojas Lemuelis Guliveris patirs dar ne vieną panašų išbandymą. Jis atsidurs ten, kur pats jausis kaip mažas žmogeliukas, nes aplinkui visi bus milžinai. Be to jis aplankys keistą skrajojančią salą Laputą, pateks pas išmintinguosius ygagus ir visur patirs begalę nuotykių.

  Verta paminėti, kad Lemuelis Guliveris tų nuotykių pats troško – trokšdamas keliauti, iki tol chirurgu dirbęs Guliveris, paliko šeimą ir pasisamdė gydytoju į laivą. Taip jis tapo vienu garsiausių keliauninkų pasaulyje, o jo nuotykius jau daugiau nei du šimtmečius skaito daugybė vaikų ir suaugusiųjų.

  Keliaudamas Guliveris supranta daug naujo ir įdomaus apie žmogiškąją prigimtį. Aštri J. Swifto satyra knygoje „Guliverio kelionės“ parodo žmoniją savotiškoje kreivų veidrodžių karalystėje, kur sumažinti, padidinti ar sužvėrėję žmonės neišvengiamai atspindi mus pačius. Autoriaus sąmojis ir knygoje atskleistas kritiškas požiūris į politinę bei finansinę korupciją ar piktnaudžiavimą mokslu iki šių laikų išlieka kaip niekad aktualus.

  Jonathan Swift (Džonatanas Sviftas, 1667–1745) – airių dvasininkas, rašytojas ir poetas, satyrikas. Išgarsėjo 1727 m. išleistu satyros romanu „Guliverio kelionės“.

  Būdamas keturiolikos metų Swiftas įstojo į Dublino universitetą. Iš visų mokslo dalykų, dėstomų universitete, labiausiai jis domėjosi literatūra ir istorija, o teologija, kuri buvo svarbiausias tos mokalo įstaigos dalykas, jį nelabai domino.

  Nebaigęs universiteto, 1688 m., Swiftas išvyko į Angliją, kur buvo persikėlusi jo motina. Įsidarbino sekretoriumi pas vieną didiką, tačiau ilgą laiką jautėsi žeminamas tokio darbo, bandė vėl ieškoti laimės Airijoje, tačiau vėliau grįžo atgal. Galiausiai ėmė mėgautis bendravimu su išmintingais žmonėmis, kurie atvykdavo pas didiką, daug mokėsi. Jau tuomet jam pašlijo sveikata. Atsiradęs vidurių sutrikimas su galvos svaigimu ir apkurtimu vargino jį iki mirties.

  1692 m. Oksfordo universitetas suteikė Swiftui humanitarinių mokslų magistro laipsnį. Kunigaudamas nedideliame airių kaime, pažino šios tautos vargus, tačiau nemažai laiko leisdavo ir Londone. Įsitraukė į politiką, jo patarimų klausė aukščiausi to meto vadovai. Tačiau greitai suprato, kad politikos jis nepakeis. Savo kūryboje dažnai kritikuodavo valdžią ir politikus.

  „Guliverio kelionės“ – didžiausias ir vertingiausias jo kūrinys, įkvėpęs ne vieną filmą, pagal jį kuriamos pjesės, komiksai, animaciniai filmai, muzikos kūriniai.

  Leave a Reply