Heklberio Fino nuotykiai pdf, epub, mobi


Atsisiųsti knygą Heklberio Fino nuotykiai pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Alma littera

 • Išleidimo metai: 2019
 • Puslapių skaičius: 400
 • ISBN ar kodas: 9786090136676 • Heklberio Fino nuotykiai.pdf
  Heklberio Fino nuotykiai.epub
  Heklberio Fino nuotykiai.mobi


  Heklberio Fino nuotykiai pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Heklberio Fino nuotykiai pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Heklberio Fino nuotykiai knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Heklberio Fino nuotykiai pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Heklberio Fino nuotykiai aprašymas

  Aprašymas

  „Heklberio Fino nuotykiai“ – vaikų ir jaunimo literatūros klasika ir vienas populiariausių visų laikų nuotykių romanų.

  Pirmą kartą Heką Finą skaitytojai sutiko Marko Tveno knygoje „Tomo Sojerio nuotykius“. ” Heklberio Fino nuotykiai ” – puiki proga artimiau susipažinti su šio sumanaus, protingo ir geraširdžio berniuko istorija. Knygoje paliečiama skaudi tema – JAV pietuose egzistavusi vergija.

  Hekas auga be motinos, o jo tėvas – statinėje miegantis agresyvus girtuoklis. Pats berniukas – kartais vagiliauja, kartais meluoja, kartais maištauja prieš taisykles. Neklaužados gyvenimas pasikeičia susitikus pabėgusį vergą Džimą, kuris yra atskirtas nuo šeimos ir turi būti parduotas. Abu bičiuliai leidžiasi plaustu Ohajo link, kur Džimo turėtų laukti išsvajota laisvė.

  Pasakojimas vyksta pirmuoju asmeniu. Hekas spalvingai pasakoja apie sutiktus žmones ir aplankytas vietas. Jis – sumanus vaikas, mokantis vertinti žmones ir branginantis tikrą draugystę. Jis turi savo požiūrį į į rasizmą, religiją ir valdžios atstovus. Plaukdamas su Džimu Hekas tampa drąsiu, savo įsitikinumus ginančiu jaunu vyru. „Heklberio Fino nuotykiai“ – tai pasakojimas apie teisingumą ir tikrą draugystę, apie vergiją ir to meto visuomenę.

  Manoma, kad šį Marko Tveno personažą įkvėpė rašytojo vaikystės laikų bičiulis Tomas Blankenshipas. Šis taip pat turėjo alkoholiką tėvą. Autorius apie savo draugą rašė: „nieko nežinojo, buvo nešvarus, prastai maitinamas, bet turėjo neeilinio gerumo širdį“. Vis dėlto vėliau Markas Tvenas pripažino, kad daugiasluoksnis Heko portretas, sukurtas ir pagal kitų žmonių bruožus.

  Autorius pradėjo rašyti knygą dar 1876 m., o parašęs 400 puslapių suabejojo jos verte ir… atidėjo vėlesniam laikui. Kai 1882 m. prie jos sugrįžo, Tvenas jau buvo parašęs garsųjį „Princą ir elgetą“. Manoma, kad grįžti prie rankraščio jį įkvėpė kelionė Misisipe ir nakvynė Hanibalo miestelyje – jau po dviejų metų „Heklberio Fino nuotykiai“ buvo užbaigti ir išspausdinti.

  Marko Tveno apysaka buvo vienas labiausiai cenzūruojamų kūrinių. Prieš vergiją ir nelygybę nukreiptas kūrinys pirmiausia buvo uždraustas pietinėse JAV valstijose. Paradoksalu, kad XX a. antrojoje pusėje „Heklberio Fino nuotykius“ buvo bandoma pašalinti iš prekybos dėl visiškai priešingos priežasties – esą knyga kursto rasinę neapykantą.
  Kartą Tvenas gavo pranešimą, kad jo knyga bus pašalinta iš bibliotekos dėl to, kad kai kurie epizodai per žiaurūs ir prieštarauja visuomenės normoms. Į tai autorius atsakė pasiūlymu kartu iš vaikų skyriaus pašalinti ir visus Biblijos egzempliorius, nes ir joje netrūksta žiaurumo.

  „Visa modernioji Amerikos literatūra atsirado iš vienos Marko Tveno knygos – ji vadinasi „Heklberio Fino nuotykiai“. Iki jos nebuvo nieko, o po jos nebuvo nieko geresnio.“
  Ernestas Hemingvėjus

  Leave a Reply