Ir mes praeiname pdf, epub, mobi

Ir mes praeiname | Kornelijus Platelis

Atsisiųsti knygą Ir mes praeiname pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla

 • Išleidimo metai: 2011
 • Formatas: 15×23, kieti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 224
 • ISBN ar kodas: 9789986396871


 • Ir mes praeiname.pdf
  Ir mes praeiname.epub
  Ir mes praeiname.mobi


  Ir mes praeiname pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Ir mes praeiname pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Ir mes praeiname knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Ir mes praeiname pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Ir mes praeiname aprašymas

  Aprašymas

  “Ir mes praeiname” – esė apie poeziją, pokalbiai, straipsniai

  Nacionalinės premijos laureato esė apie poeziją, pokalbiai, pasisakymai įvairiose diskusijose, straipsniai, rašyti anglų kalba, ir kalbos tarptautinėse konferencijose. Knygą sudaro skyriai: “Bandymai įvardyti”, kuriame pateikiamos esė apie poeziją ir jos besikeičiantį suvokimą mūsų visuomenėje; “Sutiktieji” – esė apie kolegas poetus, dažniausiai jau išėjusius – Nijolę Miliauskaitę, Sigitą Gedą, Antaną Dambrauską; “Pokalbiai ir pasvarstymai” – pašnekesiai su Nobelio premijos laureatu Seamus Heaney, Henriku Nagiu, Paolo Coelho bei interviu su pačiu autoriumi; “Žodžiai svetimai ausiai” – straipsniai, rašyti anglų kalba, pristatantys mūsų literatūrą kitakalbiam skaitytojui ir pasisakymai konferencijose užsienyje; ir “Trigrašiai” – trumpi pasisakymai diskusijose apie poeziją.

  Iš ketvirto viršelio: “Taivanio mokslo taryba, leidusi mokslinės konferencijos, kurioje pasakiau kalbą “Asmenys ir visuomenės kultūros akivaizdoje”, leidinį, paprašė manęs sudaryti šio teksto literatūros sąrašą. Atsisakiau teisindamasis laiko stoka ir po ilgokų derybų pasiūliau mano teksto nedėti iš viso. Tekstą įdėjo. Tai buvo tarsi mažytė laisvo poetinio kalbėjimo pergalė prieš idėjų privatizuotojus. Žinoma, visos šios knygos idėjos – ne mano, jos kilo iš viso labo mano patirties lauke interpretuojamo kultūros konteksto. O ir tas kontekstas nedidukas, atsitiktinis, tai tik mažytė bendrojo konteksto dalis, kurią man pavyko patirti, perskaityti, suvokti. Sau priskirčiau geriausiu atveju tik formuluotes – patį tekstą. Regis, tiksliau apie tai kalba pusiau rimtas eilėraštukas iš “Karstinių reiškinių”:

  Kartą ant kinų sienos

  muitininkai paprašė

  kilmę minčių nurodyt.

  Teko tad visą dieną

  suokt, jog eiles šias parašė

  Kitas, kažkoks baltaodis.”

  2012 m. “Poezijos pavasario” metu autorius už šią knygą apdovanotas “Lietuvos ryto” premija, skiriama už eseistiką.

  Leave a Reply