Jašiūnų dvaras – kultūros židinys pdf, epub, mobi

Jašiūnų dvaras - kultūros židinys | Sud. Aurelija Arlauskienė

Atsisiųsti knygą Jašiūnų dvaras – kultūros židinys pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Vilniaus universiteto leidykla

 • Išleidimo metai: 2016
 • ISBN ar kodas: 9786094595998


 • Jašiūnų dvaras – kultūros židinys.pdf
  Jašiūnų dvaras – kultūros židinys.epub
  Jašiūnų dvaras – kultūros židinys.mobi


  Jašiūnų dvaras – kultūros židinys pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Jašiūnų dvaras – kultūros židinys pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Jašiūnų dvaras – kultūros židinys knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Jašiūnų dvaras – kultūros židinys pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Jašiūnų dvaras – kultūros židinys aprašymas

  Aprašymas

  Knygoje „Jašiūnų dvaras – kultūros židinys“ pristatoma intelektinė Jašūnų dvaro istorija, prasidėjusi 1819 m., kai šį dvarą paveldėjo Vilniaus universiteto auklėtinis, rašytojas, istorikas ir bibliofilas Mykolas Balinskis.
  Čia gimė jo eilėraščiai, proza, publicistika. Čia M. Balinskis rašė ir didžiąją dvitomę Vilniaus miesto monografiją bei padėjo paskutinį tašką svarbiausiame savo veikale, skirtame senajai Vilniaus universiteto istorijai. Čia kaupė ir tvarkė medžiagą garsiausiai ir populiariausiai savo knygai Pamiętniki o krolowej Barbarze, żonie Zygmunta Augusta („Atsiminimai apie karalienę Barborą, Žygimanto Augusto žmoną“). Čia parašytos ir pirmosios mokslo recenzijos.

  Dvare rinkdavosi tuometis literatūrinis elitas: poetai, prozininkai, mokslo darbų autoriai; būta ir didžiulės bibliotekos – maža jos dalis, kuri saugoma Vilniaus universitete, aptariama šiame leidinyje.

  Knygoje „Jašiūnų dvaras – kultūros židinys“ taip pat išsamiai pristatomi Jašiūnų dvarininkai, jų palikuonys, dvaro kapinaitės, parkas. Aprašomi ir 1828 m. pastatyti dvaro rūmai, atlaikę 1830–1831 m. ir 1863–1864 m. sukilimus, Antrąjį pasaulinį karą, valdžių kaitą, privatizavimą jo anuliavimą, ne vieną restauravimo darbų pradžią ir čia pat jų pabaigą, kol galų gale 2015-ųjų rudenį atvėrė duris paveldo mylėtojams.

  Leidinys „Jašiūnų dvaras – kultūros židinys“ gausiai iliustruotas Lietuvos archyvuose, muziejuose, bibliotekose saugomais paveikslais, fotografijomis, dokumentais, taip pat Sniadeckių ir Balinskių palikuonių asmeninių archyvų nuotraukomis.

  Leave a Reply