Jaunųjų žodis pdf, epub, mobi

Jaunųjų žodis |

Atsisiųsti knygą Jaunųjų žodis pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Nordina

 • Išleidimo metai: 2016
 • ISBN ar kodas: 9786098190021


 • Jaunųjų žodis.pdf
  Jaunųjų žodis.epub
  Jaunųjų žodis.mobi


  Jaunųjų žodis pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Jaunųjų žodis pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Jaunųjų žodis knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Jaunųjų žodis pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Jaunųjų žodis aprašymas

  Aprašymas

  “Jaunųjų žodis” – studentų literatūrinės kūrybos almanachas.
  Leidinyje spausdinami 2015 metais surengto Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtpenkmečiui skirto studentų literatūrinės kūrybos konkurso nugalėtojų kūriniai. Aštuoniolika jaunųjų autorių pristato savo poeziją, prozą, esė.

  “Leidykla „Nordina“ ir Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakultetas 2015 metų pavasarį paskelbė studentų literatūrinės kūrybos konkursą „Jaunųjų žodis“. Konkursas skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui. Pastaraisiais metais Lietuvoje skelbiama daug konkursų rašantiems, kuriantiems jauniems žmonėms, moksleiviams, jauniesiems filologams ir pan. Konkursas „Jaunųjų žodis“ išsiskyrė pirmiausia tuo, kad jame buvo kviečiami dalyvauti, siųsti savo kūrybą Lietuvos ir užsienio aukštųjų mokyklų studentai. Konkurso organizatorių siekis – atskleisti šalies aukštųjų mokyklų studentų ir užsienyje gyvenančių bei studijuojančių jaunųjų autorių literatūrinės kūrybos panoramą, paskatinti jų kelią į literatūrą, sudaryti galimybę jauniesiems autoriams su savo kūryba supažindinti platesnį skaitytojų ratą. Konkursui dalyviai turėjo pateikti iki vieno autorinio lanko prozos. poezijos ar esė kūrinį (kūrinius). Konkurso trukmė – nuo 2015 metų birželio 1 dienos iki 2015 metų spalio 15 dienos. Konkurso dalyvius vertino leidyklos „Nordina“ atstovai ir Lituanistikos fakulteto dėstytojai. Konkurso komisiją sudarė: leidyklos „Nordina“ vykdomoji direktorė Nora Jazbutytė, rašytojas, vertėjas Vitalijus Asovskis, Lituanistikos fakulteto dekanė doc. dr. Žydronė Kolevinskienė, Lituanistikos fakulteto dėstytojai – prof. habil. dr. Virginija Šlekienė, prof. dr. Dainius Vaitiekūnas, doc. dr. Vidas Valskys. Savo nuomonę apie kūrinius išsakė Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos specialistai. Komisijai talkino Lituanistikos fakulteto doktorantė Rima Kasperionytė.
  Studentų literatūrinės kūrybos konkursui „Jaunųjų žodis“ buvo atsiųsti septyniolikos autorių poetiniai tekstai, vienuolika kuriančių studentų atsiuntė prozos tekstus ir trys – esė. Komisija atrinko po du poezijos ir prozos tekstų nugalėtojus, taip pat buvo atrinkti tekstai, verti patekti į pirmąjį studentų literatūrinės kūrybos almanachą.
  Poezijos tekstų kategorijoje konkurso laureatais tapo Greta Botyriūtė ir Rokas Povilius, prozos – Justina Sereikaitė ir Ingrida Viluckytė. Šiame almanache publikuojami ir kitų konkurso dalyvių komisijos išrinkti geriausi poetiniai ir prozos tekstai.
  Sveikiname konkurso nugalėtojus ir dalyvius, linkime leidyklai „Nordina“ tęsti šį puikų sumanymą. Tikime, kad šis konkursas – pirmasis tokio pobūdžio – bus impulsas naujiems kūrybiniams atradimams, naujų tekstų gimimui. Studentus vienija ne tik gimtosios Alma Mater, ne tik studijos, bendri mokslo projektai, bet ir kūryba: kai ne tik filologai, bet ir fizikai, chemikai, biologai, medikai, istorikai, studijuojantys įvairiose Lietuvos (ir ne tik) aukštosiose mokyklose, keičiasi, dalinasi savo kūrybinėmis idėjomis, taip papildydami Lietuvos literatūrinį lauką, praplėsdami jaunųjų kūrybos panoramą.

  Žydronė Kolevinskienė

  Leave a Reply