Jeruzale, jeigu tave užmirščiau pdf, epub, mobi

Jeruzale, jeigu tave užmirščiau | William Faulkner

Atsisiųsti knygą Jeruzale, jeigu tave užmirščiau pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Baltos lankos

 • Išleidimo metai: 2013
 • Formatas: 15×21, kieti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 312
 • ISBN ar kodas: 9789955236856


 • Jeruzale, jeigu tave užmirščiau.pdf
  Jeruzale, jeigu tave užmirščiau.epub
  Jeruzale, jeigu tave užmirščiau.mobi


  Jeruzale, jeigu tave užmirščiau pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Jeruzale, jeigu tave užmirščiau pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Jeruzale, jeigu tave užmirščiau knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Jeruzale, jeigu tave užmirščiau pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Jeruzale, jeigu tave užmirščiau aprašymas

  Aprašymas

  Vieno didžiausių XX a. prozos meistrų Williamo Faulknerio romaną “Jeruzale, jeigu tave užmirščiau” sudaro du lygia greta plėtojami pasakojimai. „Laukinės palmės“ – tai tragiška meilužių Hario Vilberno ir Šarlotės Ritenmejer, viską paaukojusių dėl meilės, istorija, o „Tėtušis“ – herojiški ir kartu komiški katorgininko ir bevardės nėščios moters nuotykiai per 1927 metų Misisipės didįjį potvynį. Romanas dar žinomas pavadinimu Laukinės palmės (The Wild Palms).

  Originalus pavadinimas mašinraštyje buvo perbrauktas ir ištaisytas į “Laukines palmes” ne autoriaus ranka. Manoma, kad pavadinimą keisti panoro leidėjas. “Jeruzale, jeigu tave užmirščiau” – tai eilutė iš Biblijos 137 psalmės, primenančios žydų nelaisvę Babilone ir apraudančios Jeruzalę, laisvės ir tikro gyvenimo simbolį. Pagrindinė romano tema ir yra nelaisvė tiesiogine prasme ir metaforiškai, jo herojai – civilizacijos, visuomenės įstatymų, prigimties, gamtos stichijų, meilės idealo, sąžinės ir kaltės jausmo belaisviai.

  Williamas Faulkneris (Viljamas Folkneris, 1897–1962) – vienas garsiausių XX a. rašytojų, sukūręs savitą šiuolaikinio pasaulio modelį ir naują romano formą, 1949 m. Nobelio premijos laureatas, lietuvių skaitytojui gerai pažįstamas iš romanų “Rugpjūčio šviesa”, “Palaikų išniekintojas”, “Kai aš gulėjau mirties patale”, “Sartoriai”, “Absalomai, Absalomai!”, “Šventovė”, “Triukšmas ir įniršis”.

  “– Vadinas, tu tiki, pasitiki ne manimi, o meile. – Ji pažvelgė į jį. – Turiu galvoje ne tik save, bet kurį vyrą.

  – Taip. Meile. Sakoma, kad dviejų žmonių meilė miršta. Tai netiesa. Ji nemiršta. Ji tik tave palieka, išeina, jeigu nesi jai tinkamas, pakankamai jos vertas. Ji nemiršta, miršti tu. Ji – tarsi vandenynas: jei nesi tinkamas, jei pradedi ten skleisti blogą kvapą, jis tiesiog išspjauna tave kur nors numirti.”

  Iš anglų kalbos vertė Violeta Tauragienė

  Leave a Reply