Juozas Balčikonis ir didysis “Lietuvių kalbos žodynas” pdf, epub, mobi

Juozas Balčikonis ir didysis

Atsisiųsti knygą Juozas Balčikonis ir didysis “Lietuvių kalbos žodynas” pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Lietuvių kalbos instituto leidykla

 • Išleidimo metai: 2013
 • Formatas: 18×25, kieti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 480
 • ISBN ar kodas: 9786094111013


 • Juozas Balčikonis ir didysis “Lietuvių kalbos žodynas”.pdf
  Juozas Balčikonis ir didysis “Lietuvių kalbos žodynas”.epub
  Juozas Balčikonis ir didysis “Lietuvių kalbos žodynas”.mobi


  Juozas Balčikonis ir didysis “Lietuvių kalbos žodynas” pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Juozas Balčikonis ir didysis “Lietuvių kalbos žodynas” pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Juozas Balčikonis ir didysis “Lietuvių kalbos žodynas” knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Juozas Balčikonis ir didysis “Lietuvių kalbos žodynas” pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Juozas Balčikonis ir didysis “Lietuvių kalbos žodynas” aprašymas

  Aprašymas

  Monografijoje “Juozas Balčikonis ir didysis “Lietuvių kalbos žodynas” nagrinėjama prof. Juozo Balčikonio veikla didžiojo „Lietuvių kalbos žodyno“ redakcijoje 1930–1953 m. Kaip žodyno redaktorius jis turėjo organizuoti redakcijos tarnautojų veiklą, kaupti ir pildyti žodyno kartoteką, rengti žodyno sudarymo principus ir pagal juos rašyti bei redaguoti žodyno tekstą. Juozo Balčikonio vadovaujami leksikografai parengė ir išleido du pirmuosius šio žodyno tomus : I1 (1941) ir II1 (1947).

  Knygoje “Juozas Balčikonis ir didysis “Lietuvių kalbos žodynas”” remiantis naujais, neseniai surastais dokumentais daug kur tikslinama žodyno rengimo istorija, nurodoma nemaža iki šiol lietuvių kalbotyrai nežinomų faktų. Plačiame politiniame, kultūriniame ir lingvistiniame kontekste atsiskleidžia neordinarinė redaktoriaus asmenybė, ryškėja jo tam tikri nepakartojami charakterio bruožai. Visa tai leido knygoje išryškinti didžiojo žodyno pirmųjų tomų sandaros teigiamybes ir trūkumus, parodyti šio darbo vietą lietuvių kalbotyros istorijoje.

  Monografijoje, be žodyno istorijos ir teorijos dalykų, pateikiama informacijos apie beveik pusę tūkstančio žmonių, talkinusių žodyno redakcijai tiesioginiu darbu, įvairia pagalba, ypač žodžių rinkimu iš gyvosios kalbos. Nemaža dalis tų asmenų – žinomi mūsų kultūros ir mokslo žmonės, palikę pėdsakų ne vienoje veiklos srityje.

  Leave a Reply