Kaip dirbti ir gerai gyventi Norvegijoje pdf, epub, mobi

Kaip dirbti ir gerai gyventi Norvegijoje | Darius Sėlenis, Zigmantas Jurevičius

Atsisiųsti knygą Kaip dirbti ir gerai gyventi Norvegijoje pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Obuolys

 • Išleidimo metai: 2015
 • Formatas: 14×20, minkšti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 272
 • ISBN ar kodas: 9786094039591


 • Kaip dirbti ir gerai gyventi Norvegijoje.pdf
  Kaip dirbti ir gerai gyventi Norvegijoje.epub
  Kaip dirbti ir gerai gyventi Norvegijoje.mobi


  Kaip dirbti ir gerai gyventi Norvegijoje pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Kaip dirbti ir gerai gyventi Norvegijoje pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Kaip dirbti ir gerai gyventi Norvegijoje knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Kaip dirbti ir gerai gyventi Norvegijoje pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Kaip dirbti ir gerai gyventi Norvegijoje aprašymas

  Aprašymas

  Knygoje “Kaip dirbti ir gerai gyventi Norvegijoje. Svarbiausia informacija, specialistų patarimai, emigrantų patirtys” žurnalistai Darius Sėlenis ir Zigmantas Jurevičius surinko pačią aktualiausią ir naudingiausią informaciją, padėsiančią sėkmingiau įsitvirtinti Norvegijoje ir išvengti nemalonumų.

  Vis daugiau lietuvių keliauja gyventi į Norvegiją. Vieni tik tol, kol užsidirbs, kiti su viltimi ten įleisti šaknis. Norvegijos kultūra ir gyvenimo būdas gerokai skiriasi nuo lietuviškojo, tad dažną ištinka kultūrinis šokas. O kur dar daugybė istorijų apie prarastus vaikus, sugadintą sveikatą ar darbdavių apgaulę. Kartais išvykstantiems tiesiog trūksta žinių, nuo ko pradėti savo kelionę ar kaip elgtis svetimoje šalyje.

  o Kaip Norvegijoje rasti darbą?

  o Kuo norvegiškos darbo taisyklės skiriasi nuo lietuviškų? o Kaip susirasti gerą būstą?

  o Ką daryti nelaimės atveju arba kai apgavo darbdavys? o Ką daryti norint pradėti nuosavą verslą? o Kuo skiriasi lietuvių ir norvegų mentalitetas?

  o Kaip elgtis, kad neturėtumėte problemų su Vaiko teisių apsaugos tarnyba? o Knygoje rasite naudingų adresų ir interneto svetainių nuorodų.

  Taip pat pateikiamos lietuvių, gyvenančių Norvegijoje, istorijos: kaip jiems sekėsi užkariauti šalį, su kokiais sunkumais susidūrė ir kas jiems padėjo.

  ĮŽANGA

  Prarastas vaikas. Meilė. Skyrybos. Modernus europietiškas mąstymas. Sužalota sveikata. Orus gyvenimas. Neprisitaikymas. Saugumas. Susvetimėjimas. Kvapą gniaužianti ir svaiginantį pojūtį kelianti didinga gamta. Vertybių perkainojimas. Laisvė.

  Kalėjimas taisyklėse. Pavydėtinas socialinis aprūpinimas. Šaltumas.

  Draugiškumas. Laikinumas.

  Užtikrinta finansinė gerovė. Šeimos vertybių trūkumas. Nostalgija.

  Pakeista pilietybė. Baimė ir noras grįžti.

  Šioje knygoje pakalbintų lietuvių istorijos labai skirtingos. Kartais kažkuo panašios. Atvykusių trumpam ir ilgam. Išvažiavusių iš Norvegijos ir likusių jau 10 ar 20 metų. Daugumos – atvėrusių sielą iki mažiausių, kartais šokiruojančių ir atvirų iki nuogumo smulkmenų.

  Jų lūpomis, kad ir kaip būtų banalu, kalbėjo ir meilė Lietuvai. Kai kuriems prasiverždavo nuoskauda, kad kartais jų nesupranta neemigravusieji. Tie, kur liko čia, pas mus, Lietuvoje. Kai kuriems prasiverždavo skausmas, kad kartais jie turi jaustis tarsi raupsuotieji, atstumtieji ir išdavusieji gimtąją šalį. Nors jie siunčia pinigus artimiesiems, verkia iš džiaugsmo ir skausmo, kai sporte, moksle, mene triumfuoja ar patiria pralaimėjimus lietuviai, ir mintyse meldžiasi už Lietuvą.

  Ir jie – išdrįso. Kalbėjo, pasakojo, patarė. Dauguma gyvenančių ten net nenorėjo kalbėti. Bijojo. Nedrįso. Vengė.

  Tai tik lašas iš Norvegijoje gyvenančių apie 60 tūkstančių lietuvių emigracijos istorijų. Bet kas yra vandenynas be lašo?

  Tai lietuvių emigrantų požiūris į Norvegiją ir norvegus. Tai knyga apie jų sunkumus ir džiaugsmą, atradimus ir praradimus. Ir daug patarimų: nuoširdžių, teorinių ir praktinių. Tiems, kurie norės ir nori emigruoti. Tiems, kurie dar tik svarsto. Šios istorijos galbūt paskatins juos išvykti į Norvegiją, o galbūt priešingai – niekada neemigruoti ir likti savo namuose – Lietuvoje.

  Leave a Reply