Kalinė (serija “Mažos didelės knygos”) pdf, epub, mobi

Kalinė (serija

Atsisiųsti knygą Kalinė (serija “Mažos didelės knygos”) pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Baltos lankos

 • Išleidimo metai: 2013
 • Formatas: 13×19, minkšti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 544
 • ISBN ar kodas: 9789955236528


 • Kalinė (serija “Mažos didelės knygos”).pdf
  Kalinė (serija “Mažos didelės knygos”).epub
  Kalinė (serija “Mažos didelės knygos”).mobi


  Kalinė (serija “Mažos didelės knygos”) pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Kalinė (serija “Mažos didelės knygos”) pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Kalinė (serija “Mažos didelės knygos”) knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Kalinė (serija “Mažos didelės knygos”) pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Kalinė (serija “Mažos didelės knygos”) aprašymas

  Aprašymas

  Romanas “Kalinė” – penktoji prancūzų rašytojo Marselio Prusto epopėjos „Prarasto laiko beieškant“ dalis.

  Jos herojė Albertina atvyksta į Paryžių ir apsistoja romano pasakotojo Marselio bute. Su ja čia elgiamasi kaip su kaline: jos laisvė ribojama, ji negali susitikti su kitais žmonėmis, o jos veiksmai stebimi. Albertina – pagrindinė knygos veikėja, tačiau ji beveik nematoma. Pasakotojo butas virsta teatro scena. Penkios romano dienos – tarsi penki knygos veikėjų išgyventi klasikinės tragedijos veiksmai. Ir, kaip ir teatre, su kiekvienu veiksmu įtampa auga.

  „Prarasto laiko beieškant“ – garsiausias Marcelio Prousto kūrinys, kurį sudaro septynios atskiros dalys. Jame aprašomi Pasakotojo atsiminimai apie XIX-XX amžių sandūros Prancūzijos aristokratų kultūrą. Epopėjoje šio visuomenės sluoksnio saulėlydis reflektuojamas vieno iš jo atstovų sąmonėje. Autobiografiniais elementais grįstas romanas skaitytoją kviečia nusikelti į pasaulį, kuriame susipina menas, grožis, rafinuotos manieros ir komplikuoti žmonių santykiai.

  Išorinis romano pasaulis vaizduojamas per subjektyvius Marselio išgyvenimus, todėl šio romano pasakojimo objektas yra individo psichologija. Visa istorija pateikiama per atmintyje išlikusias ryškias asociacijas, intensyvias sąmonės ir pasąmonės refleksijas. Romano pasakojimas neįprastas, nėra aiškios įvykių tėkmės, o plūstantys prisiminimai fiksuojami sudėtingais, poetinei logikai paklūstančiais sakiniais. Septynių dalių romane praeitis laimi prieš dabartį ir ateitį – tai tvarus, statiškas ir amžinas laikas. Marcelis Proustas ištobulino psichologinę analizę prozoje, o vėliau šis stilius tapo atraminiu pasakojimo būdu daugeliui XX a. Vakarų Europos kūrėjų.

  „Prarasto laiko beieškant. Kalinė“ – pirmoji „romano romane“ – „le Roman d’Albertine“ – dalis. Albertinos vardas Prousto užrašų knygelėse atsiranda 1913 m. Ji parašyta tarp pirmosios ir antrosios ciklo dalių publikavimo. Tai pirmasis Prousto kūrinys, publikuotas po jo mirties ir pasirodęs 1923 m.

  Marselis Prustas – XX a. prancūzų rašytojas, kartu su James’u Joyce’u ir Franzu Kafka laikomas vienu iš didžiausių šio amžiaus literatūros modernizatorių. Medicinos profesoriaus ir turtingos žydaitės šeimoje gimęs Proustas buvo silpnos sveikatos, todėl mokėsi nereguliariai. Universitete studijavo teisę, tačiau studijų nebaigė. Jį rimčiau sudomino tik Henri-Louis Bergsono filosofijos paskaitos, turėjusios didelę įtaką kūrėjo pasaulėžiūrai. Prousto šeima buvo pasiturinti, todėl jis galėjo sau leisti nedirbti ir gyventi prabangų aristokrato gyvenimą – vakarieniauti salonuose, lankytis teatre, keliauti į užsienį.

  Mirus motinai, jis jautė kaltę dėl neišpildyto pažado tapti garsiu rašytoju – keli anksčiau pasirodę veikalai nesulaukė jokio susidomėjimo. Proustas nusprendė pasitraukti iš viešumos, užsidarė dviejų kambarių bute su medžio kamščiu dengtomis sienomis ir aklinai uždengtais langais. Čia gimė septynių romanų ciklas „Prarasto laiko beieškant“, visam laikui įėjęs į pasaulio literatūros istoriją. Jo rankraščius autorius taisė, koregavo ir pildė iki pat mirties 1922 m.

  Marcelis Proustas (1871-1922) – prancūzų literatūros klasikas, intelektualas, eseistas, kritikas. Prie “Kalinės” rankraščio autorius darbavosi iki mirties, vis ką nors pakeisdamas, papildydamas, perrašydamas. Romane gausu rašytojo gyvenimą primenančių detalių.

  Iš prancūzų kalbos vertė Pranas Bieliauskas

  Leave a Reply