Atsisiųsti knygą Klaipėdos krašto dainos ir muzika: 1935-2000 metų įrašai (su CD) pdf, epub, mobi
Leidėjas:
Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas
Klaipėdos krašto dainos ir muzika: 1935-2000 metų įrašai (su CD).pdf Klaipėdos krašto dainos ir muzika: 1935-2000 metų įrašai (su CD).epub Klaipėdos krašto dainos ir muzika: 1935-2000 metų įrašai (su CD).mobi
Klaipėdos krašto dainos ir muzika: 1935-2000 metų įrašai (su CD) pdf, epub, mobi
Atsisiųskite knygą Klaipėdos krašto dainos ir muzika: 1935-2000 metų įrašai (su CD) pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Klaipėdos krašto dainos ir muzika: 1935-2000 metų įrašai (su CD) knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Klaipėdos krašto dainos ir muzika: 1935-2000 metų įrašai (su CD) pdf, mobi, epub formatu.
Trumpas knygos Klaipėdos krašto dainos ir muzika: 1935-2000 metų įrašai (su CD) aprašymas
Aprašymas
Natos ir žodžiai.
XVIII-XIX a. kelią lietuviu kalbai ir kultūrai į Vakarų Europą vėrė Prūsijos lietuvių dainos. Elegiška tobulos formos ir skaidraus turinio poezija žavėjo išlavintą menininkų ir mokslininkų protą, žadino vaizduotę, teikė įkvėpimo kūrybai. Vakarų Europoje sklandžiusios Apšvietos idėjos bei nerimas dėl ką tik atrasto ir jau išeinančio kultūros klodo skatino juo rūpintis – lietuviškas dainas pradėta užrašinėti, publikuoti, tyrinėti. Karaliaučiaus universiteto profesoriaus Liudviko Rėzos suburtas Prūsijos kunigų – tautosakos rinkėjų – tinklas sukrovė neįkainojamą lietuvių dvasinės kultūros aruodą, kurį daugybė atsidavusių žmonių pildė bemaž du šimtus metų.
Leidinys “Klaipėdos krašto dainos ir muzika” – indėlis į šį aruodą. Pagaliau galėsime išgirsti gyvą skambesį to, ką daugelis pažįstame iš raštuose sustingusių žodžių, gaidų arba jų interpretacijų. XX amžiuje Lietuvoje nepaskelbtas nė vienas autentiškos lietuvininkų dainos ar instrumentinio kūrinio garso įrašas. Įvairiuose tautosakos archyvuose vertingos medžiagos, o šimtmečio viduryje – ir pateikėjų, galinčių specialiai įdainuoti lietuvių liaudies dainų plokštelių rengėjams, tikrai būta. Tylą lėmė techninės priežastys, dėmesio stoka, XX a. pirmosios pusės Klaipėdos krašto ir Lietuvos valstybės, o vėliau – sovietinio režimo politinės peripetijos.