Kražių mokykla ir gimnazija pdf, epub, mobi

Kražių mokykla ir gimnazija | Kazys Misius

Atsisiųsti knygą Kražių mokykla ir gimnazija pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Vilniaus dailės akademijos leidykla

 • Išleidimo metai: 2016
 • Formatas: 20×27, kieti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 336
 • ISBN ar kodas: 9786094471872 • Kražių mokykla ir gimnazija.pdf
  Kražių mokykla ir gimnazija.epub
  Kražių mokykla ir gimnazija.mobi


  Kražių mokykla ir gimnazija pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Kražių mokykla ir gimnazija pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Kražių mokykla ir gimnazija knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Kražių mokykla ir gimnazija pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Kražių mokykla ir gimnazija aprašymas

  Aprašymas

  Knygoje “Kražių mokykla ir gimnazija 1773–1844 metais “ remiantis daugiausia Vilniaus švietimo apygardos dokumentais, saugomais Lietuvos valstybiniame istorijos archyve, Kražių mokyklos tikrinimo dokumentais, ataskaitomis, esančiomis Vilniaus universiteto bibliotekos rankraštyne, Lenkijos nacionalinėje bibliotekoje Varšuvoje esančia medžiaga, taip pat ir skelbtais tyrinėjimais, apžvelgiama Kražių mokyklos ir gimnazijos istorija nuo jėzuitų ordino panaikinimo (1773) iki jos iškėlimo į Kauną 1844 m.

  Nušviečiami trys mokyklos laikotarpiai: Edukacinės komisijos (1774–1797), Kolainių karmelitų (1797–1817) ir gimnazijos (1817–1844). Aptariamos mokymo programos, pateikiama mokinių statistika. Pasakojama, kaip Kražių mokiniai sutrukdė Rusijos kariams išvežti iš miestelio grūdų atsargas 1812 m. Napoleono kariuomenei įžengus į Lietuvą. Aprašomas mokinių priešinimasis carizmo politikai, slapta Juodųjų brolių organizacija ir žiaurus valdžios susidorojimas su jos nariais, 1831 m. įvykiai Kražiuose ir sukilimo pasekmės mokyklai.
  Daug dėmesio skirta Motiejaus Valančiaus mokytojavimui Kražiuose. Rašoma apie turiningą nuo jėzuitų laikų mokyklos biblioteką ir jos likimą, apie Kražių mokinių teatrą, jėzuitų kolegijos, kuri iki 1821 m. buvo mokinių bažnyčia, likimą ir kita.
  Aptariami mokyklos numizmatikos rinkiniai, išlikęs buvusios kolegijos paveldas. Priede pateikiamas 1797 m. Kražių kolegijos inventorius ir jo 1808 m. patikra, visų tos mokyklos mokytojų, taip pat ir žymesnių mokinių biogramos, išskiriant lituanistikai nusipelniusius asmenis.

  Leave a Reply