Kruvini miškai: Antrojo pasaulinio karo pabaiga Kuršo katile pdf, epub, mobi

Kruvini miškai: Antrojo pasaulinio karo pabaiga Kuršo katile | Vincent Hunt

Atsisiųsti knygą Kruvini miškai: Antrojo pasaulinio karo pabaiga Kuršo katile pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Briedis

 • Išleidimo metai: 2018
 • Formatas: 17×24, kieti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 416
 • ISBN ar kodas: 9789955266594


 • Kruvini miškai: Antrojo pasaulinio karo pabaiga Kuršo katile.pdf
  Kruvini miškai: Antrojo pasaulinio karo pabaiga Kuršo katile.epub
  Kruvini miškai: Antrojo pasaulinio karo pabaiga Kuršo katile.mobi


  Kruvini miškai: Antrojo pasaulinio karo pabaiga Kuršo katile pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Kruvini miškai: Antrojo pasaulinio karo pabaiga Kuršo katile pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Kruvini miškai: Antrojo pasaulinio karo pabaiga Kuršo katile knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Kruvini miškai: Antrojo pasaulinio karo pabaiga Kuršo katile pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Kruvini miškai: Antrojo pasaulinio karo pabaiga Kuršo katile aprašymas

  Aprašymas

  Antrasis pasaulinis karas Europoje nesibaigė Hitleriui nusižudžius bunkeryje ir iškėlus Sovietų Sąjungos vėliavą virš Reichstago. Mažame žemės lopinėlyje, nusitęsusiame nuo Tukumo iki Mažeikių ir Liepojos, karo veiksmai tęsėsi ir po 1945 m. gegužės 8 d. Knygoje „Kruvini miškai: Antrojo pasaulinio karo pabaiga Kuršo katile“ aprašomi fronto, jūros įkalintų nacių ir juos spaudžiančių sovietų susirėmimai.

  1944 m. spalį Raudonoji armija pasiekė Baltijos jūrą ir Vermachto armijos grupė „Šiaurė“ liko atkirsta nuo grupės „Centras“. Į „Kuršo katilą“ patekusią kariuomenę aprūpinti buvo įmanoma tik jūra, tačiau Hitleris neleido tokiu būdu evakuoti kariuomenės ir perkelti jos ginti Vokietijos. Apleista savo vadovybės vokiečių armija Kurše galėjo pasikliauti tik savimi ir kovoti iki paskutinio šovinio. Pusė milijono karių kovėsi šešiuose pragariškuose susirėmimuose su geriau aprūpinta, techniškai pranašesne sovietų kariuomene.

  Kuršo katilas – ir okupuotų tautų tragedija. Vokiečių pusėje kovėsi 13-asis lietuvių policijos batalionas, o prieš jį Stalinas ciniškai pasiuntė kautis 16-ąją lietuviškąją diviziją. Ne mažiau dramatiško likimo sulaukė ir latviai. Mažųjų valstybių gyventojai ne savo noru buvo įtraukti į brolžudišką karą. „Kruvini miškai: Antrojo pasaulinio karo pabaiga Kuršo katile“ pasakoja apie šiuos mažiau žinomus šio kruvinojo konflikto epizodus.

  Knygos autorius rengdamas knygą atvyko į Latviją. Čia jis surinko istorijas tų, kurie išliko ir savo akimis regėjo Kuršo katilo siaubą. Jis susitiko su Latvijos partizanais ir tais, kurie kovėsi Latvių legiono pusėje. Tuo metu vykę įvykiai palietė i buvusios Latvijos Respublikos prezidentės Vaira Vike-Freiberga likimą.

  „Kruvini miškai: Antrojo pasaulinio karo pabaiga Kuršo katile“ iliustruota fotografijomis ir žemėlapiais. Pasitelkdamas to meto spaudos pranešimus ir dienoraščių ištraukas, Vincent Hunt kuria bauginančią desperacijos ir mirties atmosferą.

  „Mano susidomėjimas žmonių patirtimis ir sakytine istorija paskatino mane parašyti dvi knygas apie Antrojo pasaulinio karo epizodus – vieną apie Norvegijos naikinimą ugnimi, kitą apie šešis susirėmimus Kurše, vakarų Latvijoje“, – pasakoja daugiau nei trisdešimties metų žurnalistinio darbo patirtį turintis Vincent Hunt. Per savo karjerą jis dirbo BBC naujienų tarnyboje ir BBC pasaulio naujienų tarnyboje. Šiuo metu dirba konsultantu, padedančiu Kembridžo auklėtiniams tobulinti rašymo spaudai įgūdžius.

  „Puikiai parašyta drama, kuriai neįmanoma atsispirti. Skaitytojo susidomėjimą kursto autoriaus atkaklumas atskleidžiant įvykius liudininkų akimis ir pasakojant, kas iš tiesų įvyko.“

  Books Monthly

  Iš anglų kalbos vertė Mantas Tamulevičius

  Leave a Reply