Lietuva, Tėvyne mano… Adomas Mickevičius ir jo poema Ponas Tadas pdf, epub, mobi

Lietuva, Tėvyne mano… Adomas Mickevičius ir jo poema Ponas Tadas |

Atsisiųsti knygą Lietuva, Tėvyne mano… Adomas Mickevičius ir jo poema Ponas Tadas pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Nacionalinis muziejus LDK Valdovų rūmai

 • Išleidimo metai: 2019
 • Puslapių skaičius: 736
 • ISBN ar kodas: 9786098061574 • Lietuva, Tėvyne mano… Adomas Mickevičius ir jo poema Ponas Tadas.pdf
  Lietuva, Tėvyne mano… Adomas Mickevičius ir jo poema Ponas Tadas.epub
  Lietuva, Tėvyne mano… Adomas Mickevičius ir jo poema Ponas Tadas.mobi


  Lietuva, Tėvyne mano… Adomas Mickevičius ir jo poema Ponas Tadas pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Lietuva, Tėvyne mano… Adomas Mickevičius ir jo poema Ponas Tadas pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Lietuva, Tėvyne mano… Adomas Mickevičius ir jo poema Ponas Tadas knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Lietuva, Tėvyne mano… Adomas Mickevičius ir jo poema Ponas Tadas pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Lietuva, Tėvyne mano… Adomas Mickevičius ir jo poema Ponas Tadas aprašymas

  Aprašymas

  “Lietuva, Tėvyne mano… Adomas Mickevičius ir jo poema Ponas Tadas” – tai Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų parodų katalogai, XIX tomas

  Tai tarptautinės parodos „Lietuva, Tėvyne mano… Adomas Mickevičius ir jo poema Ponas Tadas“, vykusios 2018 m. lapkričio 27 d. – 2019 m. vasario 24 d. Valdovų rūmuose, katalogas. Lietuvos ir Lenkijos valstybingumo atkūrimo šimtmečiui (1918–2018) skirta paroda, surengta bendradarbiaujant Lietuvos ir Lenkijos atminties institucijoms, ir jos katalogas skatina apmąstyti valstybingumo, tapatybės, kilmės ir paveldo bendrumo sąvokas. Parodoje ir kataloge pristatomas Lietuvoje dar niekad neeksponuotas, lietuviams tik iš vadovėlių pažįstamas Adomo Mickevičiaus (1798–1855) epinės poemos Ponas Tadas rankraštis. Šis literatūros šedevras – ryškiausias Abiejų Tautų Respublikos gyvavimo pabaigos ir kovos už valstybingumo atkūrimą pavyzdys, ją sudariusių tautų – lietuvių, lenkų, baltarusių, ukrainiečių, žydų – istorinę ir kultūrinę bendrystę liudijantis kūrinys.

  Katalogo pradžioje publikuojami parodos organizatorių įvadiniai tekstai (autoriai Vydas Dolinskas, Jerzy T. Petrus, Adolf Juzwenko, Marcin Hamkało) ir šeši straipsniai (autoriai Rimantas Miknys, Jerzy Zdrada, Piotr Załuski, Elżbieta Dzikowska, Małgorzata Orzeł, Viktorija Daujotytė ir Brigita Speičytė).

  Kataloginę leidinio dalį sudaro 5 skyriai („Adomo Mickevičiaus biografija“, „Poemos Ponas Tadas istorinis kontekstas“, „Poemos Ponas Tadas siužetas“, „Poemos Ponas Tadas leidimai, rankraštis ir vertimai“, „Pono Tado pėdsakais Lietuvoje“). Juose temiškai išsamiai pristatoma daugiau kaip 250 parodos eksponatų.

  Visi katalogo tekstai (straipsniai ir kataloginiai aprašai) skelbiami trimis kalbomis: lietuvių, lenkų ir anglų.

  Katalogo sudarytojai: Marijus Uzorka, Małgorzata Orzeł, Živilė Mikailienė, Gintarė Džiaugytė.

  Tekstų autoriai Viktorija Daujotytė, Vydas Dolinskas, Elżbieta Dzikowska, Marcin Hamkało, Adolf Juzwenko, Rimantas Miknys, Małgorzata Orzeł, Jerzy T. Petrus, Brigita Speičytė, Marijus Uzorka, Piotr Załuski, Jerzy Zdrada.

  Leave a Reply