Lietuvos bažnyčios regalijos. Ženklai ir žmonės XIX–XX a. pdf, epub, mobi

Lietuvos bažnyčios regalijos. Ženklai ir žmonės XIX–XX a. | Vilius Kavaliauskas

Atsisiųsti knygą Lietuvos bažnyčios regalijos. Ženklai ir žmonės XIX–XX a. pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Mirablis

 • Išleidimo metai: 2012
 • Puslapių skaičius: 300
 • ISBN ar kodas: 9786099539805


 • Lietuvos bažnyčios regalijos. Ženklai ir žmonės XIX–XX a..pdf
  Lietuvos bažnyčios regalijos. Ženklai ir žmonės XIX–XX a..epub
  Lietuvos bažnyčios regalijos. Ženklai ir žmonės XIX–XX a..mobi


  Lietuvos bažnyčios regalijos. Ženklai ir žmonės XIX–XX a. pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Lietuvos bažnyčios regalijos. Ženklai ir žmonės XIX–XX a. pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Lietuvos bažnyčios regalijos. Ženklai ir žmonės XIX–XX a. knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Lietuvos bažnyčios regalijos. Ženklai ir žmonės XIX–XX a. pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Lietuvos bažnyčios regalijos. Ženklai ir žmonės XIX–XX a. aprašymas

  Aprašymas

  “Lietuvos bažnyčios tarnybiniai kryžiai jau savaime yra unikalios regalijos. Bet tyrinėti jas nepaprastai sunku, – pasakoja kolekcininkas Vilius Kavaliauskas.- Iki Antrojo pasaulinio karo gyvavo taisyklė, kad po prelato ar kanauninko mirties kryžių reikėjo grąžinti kurijai. Todėl šie gražūs juvelyriniai dirbiniai beveik nepateko į muziejus, nebuvo jų ir kolekcininkų rinkoje. Karas ir bažnyčios persekiojimas tarybiniais metais pakeitė situaciją. Be to, ir Vatikano Antrasis susirinkimas daugeliui vyskupijų rekomendavo jau nebenaudoti šių regalijų. Lietuvoje kapitulos kryžiai ligi šiol naudojami tik dviejose vyskupijose – Panevėžio ir Vilkaviškio, tačiau palaipsniui ši tradicija traukiasi iš gyvenimo“.

  Lietuvos bažnyčios regalijos buvo gaminamos iš aukso, sidabro ar bronzos Sankt Peterburgo, Maskvos, Varšuvos ir Miuncheno juvelyrų dirbtuvėse. Kryžių tiražai buvo riboti – į kapitulą buvo skiriama nuo 6 iki 12 dvasininkų. Šiuos kryžius nešioję žmonės buvo garsios asmenybės – rašytojai, muzikai, mokslininkai. Jų nuopelnai pavertė distinktorijas svarbiais Lietuvos istorijos ir kultūros paminklais.

  Albume 500 iliustracijų, lietuvių ir anglų kalba, santrauka anglų, rusų ir lenkų kalbomis.

  Leave a Reply