Lietuvos istorija, VIII tomas, 1 dalis. Devynioliktas amžius: visuomenė ir valdžia pdf, epub, mobi

Lietuvos istorija, VIII tomas, 1 dalis. Devynioliktas amžius: visuomenė ir valdžia | Tamara Bairašauskaitė, Zita Medišauskienė, Rimantas Miknys

Atsisiųsti knygą Lietuvos istorija, VIII tomas, 1 dalis. Devynioliktas amžius: visuomenė ir valdžia pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Baltos lankos

 • Išleidimo metai: 2011
 • Formatas: 17×25, kieti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 512
 • ISBN ar kodas: 9789955234630


 • Lietuvos istorija, VIII tomas, 1 dalis. Devynioliktas amžius: visuomenė ir valdžia.pdf
  Lietuvos istorija, VIII tomas, 1 dalis. Devynioliktas amžius: visuomenė ir valdžia.epub
  Lietuvos istorija, VIII tomas, 1 dalis. Devynioliktas amžius: visuomenė ir valdžia.mobi


  Lietuvos istorija, VIII tomas, 1 dalis. Devynioliktas amžius: visuomenė ir valdžia pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Lietuvos istorija, VIII tomas, 1 dalis. Devynioliktas amžius: visuomenė ir valdžia pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Lietuvos istorija, VIII tomas, 1 dalis. Devynioliktas amžius: visuomenė ir valdžia knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Lietuvos istorija, VIII tomas, 1 dalis. Devynioliktas amžius: visuomenė ir valdžia pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Lietuvos istorija, VIII tomas, 1 dalis. Devynioliktas amžius: visuomenė ir valdžia aprašymas

  Aprašymas

  Devynioliktas amžius: visuomenė ir valdžia yra pirmoji knyga iš trijų, skirtų Lietuvos XIX amžiui. Šios knygos, kaip ir kitų dviejų būsimų knygų, autoriai siekia realizuoti bendrą visos sintezės koncepciją – atskleisti Lietuvos, kaip savito sociokultūrinio fenomeno, tapsmą ir raidą, parašyti procesų, o ne įvykių istoriją, pabrėžiant Lietuvos visuomenės gyvenimo formas, jų raišką, kaitą, sąveiką su Europos procesais. Aiškinimo išeities taškas, šerdis, – visus juos nulėmęs procesas, kuris įvardijamas kaip modernėjimas, modernizacija.
  Knygoje apibūdinamos XIX a. Lietuvos visuomenės funkcionavimo aplinkos. Charakterizuojamos to meto ypatybės, apibūdinama Lietuvos samprata, aptariamos visuomenės egzistavimo gamtinės ir klimato sąlygos, ištekliai, demografiniai procesai, luominė, konfesinė ir etninė visuomenės sudėtis, gyventojų tankumas, krašto urbanizacija. Išsamiai nagrinėjama Rusijos imperijos valdymo ir teisės sistema, visuomenės struktūra ir institucijos, etninės ir etnokonfesinės bendruomenės. Sekant pasaulinės istoriografijos tendencijomis atsirado netradicinis tokio pobūdžio darbams skyrius, skirtas šeimos ir moterų problemoms. Knygoje pateikiama ne tik Katalikų bažnyčios, bet ir kitų konfesijų – evangelikų, stačiatikių, unitų – Bažnyčių padėtis ir raidos ypatumai.
  Darbe remiamasi naujausiais mūsų ir užsienio šalių mokslininkų Lietuvos istorijos tyrimais, naudojami visų kartų mokslininkų įdirbiai, daugelio kitų mokslo šakų tyrinėtojų darbo rezultatai, taip pat skelbti šaltiniai, kurių dalis istoriografijoje visai nenaudota arba naudota retai. Knygai parengti originalūs informatyvūs žemėlapiai, pateiktos retai arba pirmą kartą publikuojamos iliustracijos, schemos.

  Leave a Reply