Lietuvos medinės bažnyčios pdf, epub, mobi

Lietuvos medinės bažnyčios | Raimondas Paknys, Dalia Vasiliūnienė

Atsisiųsti knygą Lietuvos medinės bažnyčios pdf, epub, mobi

Leidėjas:
R. Paknio leidykla

 • Išleidimo metai: 2012
 • Formatas: 27×31, kieti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 240
 • ISBN ar kodas: 9789955736431


 • Lietuvos medinės bažnyčios.pdf
  Lietuvos medinės bažnyčios.epub
  Lietuvos medinės bažnyčios.mobi


  Lietuvos medinės bažnyčios pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Lietuvos medinės bažnyčios pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Lietuvos medinės bažnyčios knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Lietuvos medinės bažnyčios pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Lietuvos medinės bažnyčios aprašymas

  Aprašymas

  Nepaisant unifikuojančio Vakarų meninių stilių ir sakralinės dailės kanonų poveikio, Lietuvos medinės šventovės yra labai savitos. Jų unikalumą formavo parapijos ir šalies įvykiai, bažnyčios globėjų bei fundatorių ambicijos ir meninis skonis, meistrų profesinės galimybės ir meninė išmonė.
  Daugelis seniausių ir gražiausių, daugiausia dailės paveldo turinčių Lietuvos medinių bažnyčių yra Žemaitijoje – Beržore, Degučiuose, Lioliuose, Pikeliuose, Plateliuose ir kitur. Turtingesnėms parapijoms ar vienuolijoms priklausiusios sudėtingesnio plano bei tūrio bažnyčios (Lauksodžio, Alsėdžių) statytos gerai įgudusių, gal ir iš toliau atvykusių profesionalių statytojų, jų interjero įranga nepriekaištingo meninio lygio. Užnemunės ar ankstesnėse Vilniaus vyskupijos ribose esančios senosios medinės bažnyčios (Griškabūdžio, Prienų, Šešuolių, Tabariškių) artimesnės stilinei mūrinei architektūrai – jas veikiausiai projektavo Vilniaus regione dirbę profesionalūs architektai, statė ir puošė patyrę meistrai.

  Leidinio autoriai siekė sukurti knygą, kurioje atsiskleistų įspūdingi, bet ir neįprasti gražiausių šventovių vaizdai. Todėl čia ne tik bendri eksterjero ir interjero vaizdai, bet ir daugybė dažnai nepastebimų dalykų: unikalūs altorių, sakyklų, vargonų dekoro drožiniai, kolonų, sienų, lubų fragmentai, išlaikę kirvio žymes, saviti rakursai, padedantys pajusti medinių šventyklų žavesį.
  Išdėstyti svarbūs pristatomų bažnyčių istorijos momentai, aptarti eksterjero ir interjero bruožai, svarbiausieji dailės paminklai. Yra įžanginis straipsnis.

  Aprašytos ir nufotografuotos 47 Lietuvos medinės bažnyčios.
  Atskiri leidiniai lietuvių ir anglų kalba.

  Leave a Reply