Lietuvos piliakalnių paslaptys pdf, epub, mobi

Lietuvos piliakalnių paslaptys | Romualdas Grigas

Atsisiųsti knygą Lietuvos piliakalnių paslaptys pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Diemedžio leidykla

 • Išleidimo metai: 2018
 • Formatas: 15×21, kieti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 208
 • ISBN ar kodas: 9789986232087


 • Lietuvos piliakalnių paslaptys.pdf
  Lietuvos piliakalnių paslaptys.epub
  Lietuvos piliakalnių paslaptys.mobi


  Lietuvos piliakalnių paslaptys pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Lietuvos piliakalnių paslaptys pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Lietuvos piliakalnių paslaptys knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Lietuvos piliakalnių paslaptys pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Lietuvos piliakalnių paslaptys aprašymas

  Aprašymas

  “Lietuvos piliakalniai yra pasaulinės reikšmės unikumas. Niekur pasaulyje nieko net panašaus nėra. Jie tik čia – Lietuvoje ir gretimose nuo seniausių laikų baltų-aisčių – tikrųjų šio krašto autochtonų apgyventose žemėse. Tai Prūsija, Latvija ir nemaža dalis jotvingiams priklausiusių vietovių Baltarusijoje. Taip viename šios knygos įvadinių straipsnių teigia žymus archeologas dr. Gintautas Zabiela.

  Lietuvoje archeologai jau yra užregistravę apie tūkstantį piliakalnių. Beje, randama vis naujų, kurie anksčiau buvo laikomi tiesiog kalvomis.

  Šios knygos autorius akademikas Romualdas Grigas bando įrodyti, kad daugumos Lietuvos piliakalnių ne gynybinė paskirtis. Tai esą tautos šventvietės. Mat dauguma jų, nors ir ganėtinai aukšti, bet palyginti nedideli ir pritaikyti būtent ritualinėms apeigoms – Saulėgrįžos, Lygiadienio, Rasų-Kupolinių, Vardynų šventėms, gegužinėms, bendruomenių susibūrimams ir t.t.

  Stebina ne tik piliakalnių gausa, jų išdėstymo geografija, bet ir aukštis. Daugelis jų, pvz., Paverknių (Prienų r.), Mažulonių (Ignalinos r.), yra bemaž 20 m aukščio.

  Piliakalnių epocha – V-XII a. Tad pabandykime įsivaizduoti, kiek išlieta mūsų protėvių prakaito, žinant, kad tuo metu pagrindinis įnagis buvo medinis kastuvas. Stebina ir mūsų protėvių kosmologijos žinios, nes visi piliakalniai yra supilti ypatingose, energetiškai paveikiose vietovėse. Užkopęs ant jų pajunti ne tik šių statinių didybę ir unikalumą: širdį suvirpina nepaprastas jausmas, kuomet norisi ir dainuoti, ir verkti, ir… nesinori niekur važiuoti iš Lietuvos.”

  Danas Kaukėnas, leidėjas

  Leave a Reply