Maitvanagis pdf, epub, mobi

Maitvanagis | Juan Carlos Onetti

Atsisiųsti knygą Maitvanagis pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Baltos lankos

 • Išleidimo metai: 2013
 • Formatas: 15×21, kieti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 280
 • ISBN ar kodas: 9789955236757


 • Maitvanagis.pdf
  Maitvanagis.epub
  Maitvanagis.mobi


  Maitvanagis pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Maitvanagis pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Maitvanagis knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Maitvanagis pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Maitvanagis aprašymas

  Aprašymas

  Romane “Maitvanagis” J. C. Onetti sukurtas Santa Marijos miestelis primena fikcinius G. Marquezo Makondą ir W. Faulknerio Joknapatofą.

  Keistų dalykų nutinka Santa Marijoje. Miesto tarybos narys, vaistininkas Bartė, po dvylika metų trukusių nesėkmių įgyvendina savo seną svajonę – jam leidžiama įsteigti pirmąjį miestelio viešnamį. Į pagalbą jis pasitelkia verslumo gyslelę turintį Larseną, pramintą Maitvanagiu. Kas pirmam vyrui tik svajonė, antram tampa gyvenimo tikslu ir likimu. Bodėdamasis veidmainiška aplinka, nykia, nepakenčiama tikrove provincijos užkampyje, viskuo nusivylęs Maitvanagis puoselėja du tikslus – sutikti „idealią“ moterį ir įkurti „idealų“ viešnamį, tokį, „kokiu kiekvienas galėtų didžiuotis“.

  Jaunuolis, vardu Chorchė, įsitikinęs, kad yra pasmerktas mirti jaunas, užmezga meilės ryšį su netekties skausmo palaužta savo velionio vyresniojo brolio Federiko našle Chulita. Ši žvelgia į Chorchę kaip į savo buvusį vyrą ir tariasi nešiojanti Federiko kūdikį, kurį vadina pačiu Federiku.

  Viską stebi gydytojas Dijas Grėjas, tardamas sau: „Vieni nuo kitų mes skiriamės tik tam tikru savęs neigimo būdu, kurį arba pasirinkome patys, arba mums jį primetė aplinkybės.“

  Urugvajiečių rašytojas Juanas Carlosas Onetti (1909–1994) – vienas iškiliausių naujosios Lotynų Amerikos literatūros kūrėjų. M. Vargas Llosa, parašęs plačią J. C. Onetti gyvenimo ir kūrybos apžvalgą, teigė, kad tai „vienas didžiausių šiuolaikinių rašytojų, ir ne vien Lotynų Amerikoje. Jis nebuvo deramai pripažintas kaip vienas savičiausių rašytojų, kuris sukūrė savo pasaulį: pesimistišką, negatyvų, nesuvokiamą ir nepriimtiną plačiajai visuomenei“.

  J. C. Onetti stengėsi išspręsti klausimą, kaip derinti tikroviškumą ir simbolinį apibendrinimą, kaip vaizduoti buitį nesileidžiant į buitiškumą. Žavėjosi W. Faulkneriu ir L. F. Céline’u. 1962 m. pelnė Urugvajaus nacionalinę literatūros premiją. 1980 m. buvo apdovanotas Cervanteso premija, aukščiausiu ispanų literatūros apdovanojimu, kurį prieš tai pelnė tik A. Carpentieras ir J. L. Borgesas.

  Lietuviškai rašytojo kūryba atskira knyga skelbiama pirmą kartą.

  “Šis meistriškas romanas prilygsta Puigo, Cortázaro ir Márquezo kūrybai.”

  Publishers Weekly

  “Norėčiau rašyti dvasios istoriją, rašyti tik apie dvasią, o ne apie įvykius, į kuriuos yra tekę veltis iš geros valios ar netyčia. Arba apie sapnus, godas.”

  J. C. Onetti

  Vertė Valdas V. Petrauskas

  Leave a Reply