Maniutės sąsiuviniai (su CD) pdf, epub, mobi

Maniutės sąsiuviniai (su CD) | Sud. Saulė Matulevičienė

Atsisiųsti knygą Maniutės sąsiuviniai (su CD) pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas

 • Išleidimo metai: 2015
 • Formatas: 15×16, minkšti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 235
 • ISBN ar kodas: 9786094251641


 • Maniutės sąsiuviniai (su CD).pdf
  Maniutės sąsiuviniai (su CD).epub
  Maniutės sąsiuviniai (su CD).mobi


  Maniutės sąsiuviniai (su CD) pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Maniutės sąsiuviniai (su CD) pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Maniutės sąsiuviniai (su CD) knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Maniutės sąsiuviniai (su CD) pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Maniutės sąsiuviniai (su CD) aprašymas

  Aprašymas

  Ši knygelė “Maniutės sąsiuviniai” skirta didžiausios lietuvių kalbos salos Baltarusijoje – Gervėčių krašto – istorijai, kurią užrašė puiki dainininkė ir pasakotoja, šio krašto kultūrinės atminties saugotoja Marija Petrikaitė-Mažeikienė, iki šiol daugelio meiliai vadinama Maniute. Ji dainuoja, seka pasakas su padainavimais, prisimena ne tik savo, bet ir tėvų, senelių kartos gyvenimą, domisi ir šiandienos įvykiais.

  Maniutė gimė 1923 metais, tėvų šeimoje buvo vyriausia iš aštuonių vaikų, metus mokėsi lietuviškoje pradinėje mokykloje, o ją uždarius, dar trejus – lenkiškoje, iki šiol kalba ir skaito lietuviškai, lenkiškai, rusiškai ir gudiškai, o atsiminimus rašo kone dailyraščiu. Su vyru Bronium Mažeika užaugino dvi dukteris, kurios, kaip ir daugelis šio krašto vaikų, septintajame dešimtmetyje buvo išleistos mokytis į Lietuvą, į lietuviškas mokyklas, čia ir liko.
  Visas Maniutės gyvenimas prabėgo savam Gervėčių krašte, prie Ašmenos, – ji gimė ir ištekėjo Girių kaime, vėliau su šeima persikėlė gyventi kitapus upės – į Petrikus. Čia 1970-aisiais metais ją atrado tautosakininkė Danutė Krištopaitė, Norberto Vėliaus surengtos kompleksinės Gervėčių ekspedicijos dalyvė.

  Knyga “Maniutės sąsiuviniai” išleista su CD, kurio įraše prisiminimus skaito pati Marija Petrikaitė-Mažeikienė.

  Leave a Reply