Mąstymas ir stebėjimas pdf, epub, mobi

Mąstymas ir stebėjimas | Aleksandr Piatigorskij

Atsisiųsti knygą Mąstymas ir stebėjimas pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Sofoklis

 • Išleidimo metai: 2017
 • Formatas: 15×22, kieti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 172
 • ISBN ar kodas: 978609444233 • Mąstymas ir stebėjimas.pdf
  Mąstymas ir stebėjimas.epub
  Mąstymas ir stebėjimas.mobi


  Mąstymas ir stebėjimas pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Mąstymas ir stebėjimas pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Mąstymas ir stebėjimas knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Mąstymas ir stebėjimas pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Mąstymas ir stebėjimas aprašymas

  Aprašymas

  „Mąstymas ir stebėjimas“ – nelengvai skaitoma filosofinė knyga. Joje žinomas rusų filosofas, kultūrologas ir budologas Aleksandras Piatigorskis keturių paskaitų forma pristato skaitytojui savo vadinamąją „observacinę filosofiją“.

  Knygoje „Mąstymas ir stebėjimas“ atsiskleidžia individuali Piatigorskio filosofija, kuri yra “nekonkreti, spontaniška, aktyvi ir provokuojanti”. Pasak jo, žmogaus sąmonė priklauso nuo materialių ir dvasinių objektų
  apmąstymo, bet ne nuo pačių objektų. Todėl mūsų sąmoningumas
  priklausomas nuo to, kaip mes stebime. Piatigorskis „mąsto apie mąstymą“
  ir vysto savo “stebėjimo” filosofiją.

  Knygai pasirinkta labai neįprasta forma – keturios observacinės
  filosofijos paskaitos. Puikiais pedagoginiais gebėjimais garsėjęs
  mąstytojas kreipiasi į skaitytoją kaip į klausytoją.

  Ši knyga laikoma vėlyvaja Piatigorskio filosofine programa.

  Aleksandrą Piatigorskį domino rytų kultūra, budistinės ir induistinės filosofijos principai, šių kraštų istorija. Autorius paliko labai įvairų literatūrinį palikimą – nuo mokslinių monografijų ir straipsnių iki grožinių romanų ir esė. Britų laikraštis The Guardian yra pavadinęs Piatigorskį „žmogumi, kuris laikomas vienu žymiausių šimtmečio mąstytoju ir garsiausiu Rusijos filosofu.“

  Vos pasirodžiusi knyga „Mąstymas ir stebėjimas“ sulaukė didelio
  susidomėjimo ir buvo nedelsiant parduota. Lietuvių skaitytojui knyga
  pristatoma pirmą kartą.

  Maskvoje gimęs Aleksandras Piatigorskis šiame mieste 1951 m. baigė filosofijos studijas ir išvyko mokyti istorijos į Stalingradą. Grįžęs į Maskvą įsidarbino Rytų studijų institute. Kartu su Jurijumi Lotmanu ir kitais, Piatigorskis laikomas vienu iš Tartu-Maskvos semiotikos mokyklos įkūrėjų. Pasakojama, kad bijodami KGB persekiojimo dėl pažiūrų susirinkę bendraminčiai su kitais instituto indologais, jautriomis temomis ginčydavosi sanskrito kalba. 1974 m. filosofas paliko Sovietų Sąjungą ir iškeliavo į Londoną. Nors pradžia buvo sunki, jis ilgainiui įsitvirtino šalyje, susipažino su tokiais mąstytojais kaip Isaiah Berlinas ir Leszekas Kołakowskis, o galiausiai buvo pakviestas skaityti paskaitų Oksfordo universitete. Isaiah Berlinas kažkada yra pasakęs: „Piatigorskis paprasčiausiai genijus.“ Įdomu tai, kad pats rusų mąstytojas nelaikė savęs disidentu – emigranto dalią jis pasirinko dėl nuobodulio ir jausmo, kad SSRS kažko trūksta.

  „Man yra tik vienas teisingumo kriterijus, suformuluotas, beje, ne mano paties, o vieno didžiausių XX a. fizikų Ričardo Feinmano. Jis sakė, pirmiausia ir svarbiausia, kad būtų įdomu. O jau tik paskui reikia-nereikia, kvepia Nobeliu ar nekvepia. Turi būti įdomu!“, – savo veiklos, mąstymo ir gyvenimo principus pristato Aleksandras Piatigorskis.

  Lietuvių kalba taip pat išleistos A. Piatigorskio knygos „Vieno skersgatvio filosofija“, „Įvadas į budizmo filosofijos studijas“ ir „Prisiminsi keistą žmogų“.

  Iš rusų kalbos vertė Algirdas Kugevičius

  Leave a Reply