Meninis tyrimas: teorija ir praktika pdf, epub, mobi

Meninis tyrimas: teorija ir praktika | Sud. Vytautas Michelkevičius

Atsisiųsti knygą Meninis tyrimas: teorija ir praktika pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Vilniaus dailės akademijos leidykla

 • Išleidimo metai: 2016
 • Formatas: 20×27, minkšti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 200
 • ISBN ar kodas: 9786094471957


 • Meninis tyrimas: teorija ir praktika.pdf
  Meninis tyrimas: teorija ir praktika.epub
  Meninis tyrimas: teorija ir praktika.mobi


  Meninis tyrimas: teorija ir praktika pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Meninis tyrimas: teorija ir praktika pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Meninis tyrimas: teorija ir praktika knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Meninis tyrimas: teorija ir praktika pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Meninis tyrimas: teorija ir praktika aprašymas

  Aprašymas

  Šis straipsnių rinkinys “Meninis tyrimas: teorija ir praktika / Artistic Research: Theory and Practice” yra pirmasis bandymas Lietuvos moksliniame diskurse panagrinėti meninį tyrimą tiek iš mokslininkų, tiek iš menininkų-tyrėjų pozicijų.

  Jau klasikine tapusi Londono Karališkojo meno koledžo (RCA) profesoriaus Christopherio Fraylingo tipologija, sukurta 1992 metais, apibrėžė meno ir tyrimo santykį taip:
  – Tyrimas apie meną (tai dažniausiai menotyrininkai ir filosofai, tyrinėjantys meną);
  – Tyrimas menui (tai dažniausiai menininkų vykdomi praktiniai tyrimai tam, kad sukurtų meno kūrinį (pvz. betono savybių tyrinėjimas);
  – Tyrimas per meną (tai menininkų tyrėjų vykdomas tyrimas atliekant praktinę kūrybą ir per ją sukuriant naujas žinias ir patirtis).

  Šiame leidinyje “Meninis tyrimas: teorija ir praktika / Artistic Research: Theory and Practice” sukomplektuoti tekstai atspindi pirmąjį ir trečiąjį santykio tipą.
  Pirmojoje dalyje mokslininkai atlieka tyrimą apie meninį tyrimą ir nagrinėja jį iš savo pozicijų.
  Antrojoje dalyje pateikiami bendradarbiavimai tarp menininkų ir mokslininkų.
  Trečioji dalis, kurioje yra publikuojami menininkų tekstai, yra labiausiai neįprasta moksliniame diskurse, nes visi tekstai yra parašyti meno doktorantų. Jie atskleidžia menininkų-tyrėjų tekstų įvairovę.
  Ketvirtojoje dalyje pateikiamą tekstą galima perskaityti tiek kaip eksperimentą su tyrimo samprata, tiek kaip kritiką meniniam ir iš dalies moksliniam tyrimui.

  Leave a Reply