Nacionalinis tapatumas, kultūrinė atmintis ir politika pdf, epub, mobi

Nacionalinis tapatumas, kultūrinė atmintis ir politika | Vytautas Rubavičius

Atsisiųsti knygą Nacionalinis tapatumas, kultūrinė atmintis ir politika pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Lietuvos kultūros tyrimų institutas

 • Išleidimo metai: 2018
 • Formatas: 15×21, minkšti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 328
 • ISBN ar kodas: 9786098231045


 • Nacionalinis tapatumas, kultūrinė atmintis ir politika.pdf
  Nacionalinis tapatumas, kultūrinė atmintis ir politika.epub
  Nacionalinis tapatumas, kultūrinė atmintis ir politika.mobi


  Nacionalinis tapatumas, kultūrinė atmintis ir politika pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Nacionalinis tapatumas, kultūrinė atmintis ir politika pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Nacionalinis tapatumas, kultūrinė atmintis ir politika knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Nacionalinis tapatumas, kultūrinė atmintis ir politika pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Nacionalinis tapatumas, kultūrinė atmintis ir politika aprašymas

  Aprašymas

  “Šioje monografijoje įvairiais lietuviškosios politikos ir kultūros sąsajų pjūviais palyginama tarpukario Lietuvos, sovietmečio Lietuvos ir atkurtos nepriklauso¬mybės laikotarpio Lietuvos politikos ir kultūros būklė, taip pat egzistenciniai lietuvių tautos gyvavimo pamatai ir sąmoningai brėžiamo tapatumo kontūro ryškumas. Autorius ypač akcentuoja tiek sovietmečiu, tiek neretai ir dabar nu¬tylimus ar primirštamus tarpukario Lietuvos pasiekimus politikos ir kultūros srityse, primena tokių iškilių asmenybių, kaip prezidentas Antanas Smetona, nuopelnus savo šaliai ir savajai tautai. Poleminė aistra suteikia Rubavičiaus veikalui nepakartojamos intrigos ir intelektinio aštrumo. Knyga lietuvių skai¬tytojui bus ypač įdomi ir aktuali dabar, išryškėjus globalizacijos sukeltiems Vakarų civilizacijos prieštaravimams, kurių akivaizdoje atsidūrusi Lietuvos valstybė ir lietuvių tauta privalo naujai kelti klausimą apie savosios tapatybės šerdį ir pasitikrinti egzistencinių savo pamatų tvirtumą. Autorius puikiai išma¬no pasaulinį filosofinės, kultūrologinės ir politologinės globalizacijos procesų analizės lauką ir apskritai yra itin atidus subtiliems teoriniams niuansams. Labai svarbus bruožas yra gebėjimas nuoširdžiai ir atvirai reiškiamą neretai labai radikalią kritiką suderinti su pozityviu požiūriu į Lietuvos valstybę ir tautą, nesuvaidintu patriotizmu.”

  Filosofas Naglis Kardelis

  “Vytauto Rubavičiaus knyga liečia šiandien dažniausiai kritiškai vertinamą, ta¬čiau tarpukario Lietuvoje didžiausio akademinės bendruomenės susidomėjimo objektu buvusią tautinio tapatumo temą. Dabar šią temą dažniausiai siūloma nagrinėti arba sociologiniais, arba istoriniais metodais, šalinantis nuo filosofi¬nės analizės. S. Šalkauskio, A. Maceinos ir kitų tarpukario autorių stiliaus sam¬protavimai apie kultūrą dabar suvokiami kaip atgyvena. Tikima, kad pažanga yra dabartinių kritikų pusėje. Šiuo požiūriu autorius tęsia jau daugiau negu šimtmečio senumo lietuviškųjų samprotavimų apie tautinį tapatumą, tautinę kultūrą ir tautinę valstybę tradiciją. Dėl kitokio politinio ir akademinio dabar¬ties diskurso pobūdžio tai yra sunkus uždavinys. Jo samprotavimus valdo noras suprasti dabartinės Lietuvos kultūrinio tapatumo suvokimo pasikeitimus. Autorius nėra neutralus vykstančių kultūrinių procesų stebėtojas, bet laikosi kritinei teorijai būdingos nuostatos, kad išankstinis vertybinis nusistatymas ne trukdo, bet padeda teorinei analizei.”

  Filosofas Alvydas Jokūbaitis

  Leave a Reply