Nauji ir reti paukščiai Lietuvoje pdf, epub, mobi

Nauji ir reti paukščiai Lietuvoje | Vytautas Jusys, Saulius Karalius, Liutauras Raudonikis

Atsisiųsti knygą Nauji ir reti paukščiai Lietuvoje pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Lietuvos ornitologų draugija

 • Išleidimo metai: 2017
 • Formatas: 17×24, kieti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 224
 • ISBN ar kodas: 9786099581637


 • Nauji ir reti paukščiai Lietuvoje.pdf
  Nauji ir reti paukščiai Lietuvoje.epub
  Nauji ir reti paukščiai Lietuvoje.mobi


  Nauji ir reti paukščiai Lietuvoje pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Nauji ir reti paukščiai Lietuvoje pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Nauji ir reti paukščiai Lietuvoje knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Nauji ir reti paukščiai Lietuvoje pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Nauji ir reti paukščiai Lietuvoje aprašymas

  Aprašymas

  Iki 2017 m. spalio 1 d. Lietuvoje aptiktos 393 paukščių rūšys. Dauguma iš jų yra įprastos, paplitusios šalyje ir gana dažnai aptinkamos, tačiau kai kurie sparnuočiai per šimtmetį matyti tik vieną ar kelis kartus. Vieni paukščiai palyginti neseniai – prieš kelis dešimtmečius – Lietuvoje aptikti pirmą kartą, o šiuo metu yra išplitę ir nuolatos gyvena mūsų krašte. Kiti – atvirkščiai, tik pastaraisiais metais šalyje tapo labai reti. Ko gero, pati liūdniausia yra žalvarnio, kurio atvaizdas puošia mūsų knygos viršelį, padėtis: vos prieš tris dešimtmečius Lietuvoje laikyta, kad šių paukščių populiacija yra tūkstantis porų, o 2015 m. rasti tik šeši lizdai. Per pastarąjį šimtmetį mūsų šalyje praktiškai išnyko kadaise įprasti kuoduotieji vieversiai, tundros reliktai – žvyrės, tačiau paplito ir įprastais paukščiais tapo tik XX a. viduryje Lietuvoje pasirodę pietiniai purpleliai, svilikėliaii, dūminės raudonuodegės.

  Šioje knygoje “Nauji ir reti paukščiai Lietuvoje” aprašytos 173 paukščių rūšys, kurios Lietuvoje aptiktos pirmą kartą, – vienos seniai, o kitos tik pastaraisiais metais, – arba kažkada buvusios įprastos, bet šiuo metu jau retos. Į ją įtraukėme ir visais laikais retais laikytus sparnuočius.

  Knygoje “Nauji ir reti paukščiai Lietuvoje” pateikiama šių paukščių aptikimo Lietuvoje istorija, stebėjimų chronologija, apžvelgiama jų gausa, paplitimo areale ir kaimyninėse šalyse ypatumai, įvertinamos ateities perspektyvos šalyje.

  Autoriai

  Leave a Reply