Nevilties miestas pdf, epub, mobi

Nevilties miestas | Arkadijus ir Borisas Strugackiai

Atsisiųsti knygą Nevilties miestas pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Kitos knygos

 • Išleidimo metai: 2018
 • Formatas: 15×22, kieti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 400
 • ISBN ar kodas: 9786094273452


 • Nevilties miestas.pdf
  Nevilties miestas.epub
  Nevilties miestas.mobi


  Nevilties miestas pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Nevilties miestas pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Nevilties miestas knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Nevilties miestas pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Nevilties miestas aprašymas

  Aprašymas

  „Nevilties miestas“ – distopija apie uždarą miestą, kur maišosi tautybės ir epochos, o viskas grindžiama egalitarinė absurdiškos lygybės sistema. Čia saulė įsijungia ir išsijungia fiksuotu laiku, nelyg elektros lemputė, o pats miestas išsidėstęs ant beribės atbrailos, kurios vienoje pusėje žioji bedugnė, o kitoje stūkso dangų remianti uola.

  Veiksmas vyksta paslaptingame ir mįslingame pasaulyje, kuriame vykdomas milžiniško masto sociologinis eksperimentas. Į miestą gyventi atkeliami žmonės iš skirtingų šalių ir laikotarpių – vokiečiai iš XX a. penktojo dešimtmečio, amerikiečiai iš septintojo ar švedai iš aštuntojo. Šie bandomaisiais triušiais tapę žmonės nežino nieko apie eksperimento aplinkybes ir tikslus. Nepaisant to, jie be problemų susikalba skirtingomis kalbomis ir nuolat keičiasi atliekamais darbus. Ilgainiui eksperimentas tampa nekontroliuojamas ir ši lygybės sistema žlunga – ją keičia diktatūra.

  Pagrindinis knygos „Nevilties miestas“ herojus – Andrejus Voroninas – astronomas iš XX a. šeštojo dešimtmečio Leningrado. Jis įsitikinęs eksperimento prasmingumu ir yra jam nuoširdžiai atsidavęs, nors iš pradžių mieste jis dirba tik šiukšlių rinkėju. Ilgainiui jo pareigos kyla, jis tampa laikraščio redaktoriumi, užimas aukščiausius politinius postus ir, galiausiai, gauna svarbią ir lemtingą užduotį.

  „Nevilties miestas“ – daugiaplanis fantastinis pasakojimas, kuriame susilieja fantastinio pasaulio socialinės sanklodos raida, individo savasties paieškos ir bandymas suvokti save bei visuomenę. Romanas buvo sukurtas XX a. aštuntajame dešimtmetyje, tačiau dėl Sovietų Sąjungos cenzūros autoriai Arkadijus ir Borisas Strugackiai jo taip ir nepaskelbė iki pat Persitvarkymo laikų. „Nevilties miestas“ tapo literatūrine Sovietų Sąjungos kritika, sistemos absurdiškumo atspindžiu. Giliais sąstingio metais jis niekaip nebūtų galėjęs prasiveržti pro cenzorių barjerą.

  Pagrindiniai romano „Nevilties miestas“ herojai Andrejus Voroninas ir Izia Kacmanas panašūs į pačius brolius Strugackius. Andrejaus prisiminimai apie Leningrado blokadą ir astronomo specialybė primena Borisą, o archyvaras Izia pretenduoja į Arkadijaus „alter ego“. Andrejaus ir Izios istorija – bene žaviausia siužetinė romano linija, vienintelė žmogiškumo gija pilkame mieste.

  Broliai Strugackiai – pasaulio fantastinės literatūros klasikai. Arkadijus (1925-1991) ir Borisas (1933-2012) kartu parašė kelias dešimtis fantastikos kūrinių, išverstų į daugelį Europos kalbų. Pradėję kaip uolūs komunistai, ilgainiui broliai tapo aršiais režimo kritikais. Visa brolių kūryba – bendra. Jie patys teigia, jog kiekvieną sakinį rašydavo drauge. „Nevilties miestas“ laikomas vėlyvojo brolių kūrybos periodo romanu, nors tai, matant tik publikacijos datą, dažnai daroma klaidingai. Romano pasakojimas – kafkiškas, tačiau baugiai realistiškas, gvildenantis ne vieną svarbią filosofinę problemą.

  Iš rusų kalbos vertė Simas Bendorius

  Leave a Reply