Nežudyk strazdo giesmininko (Munken Premium) pdf, epub, mobi

Nežudyk strazdo giesmininko (Munken Premium) | Harper Lee

Atsisiųsti knygą Nežudyk strazdo giesmininko (Munken Premium) pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Jotema

 • Išleidimo metai: 2014
 • Formatas: 15×22, kieti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 400
 • ISBN ar kodas: 9789955134237


 • Nežudyk strazdo giesmininko (Munken Premium).pdf
  Nežudyk strazdo giesmininko (Munken Premium).epub
  Nežudyk strazdo giesmininko (Munken Premium).mobi


  Nežudyk strazdo giesmininko (Munken Premium) pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Nežudyk strazdo giesmininko (Munken Premium) pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Nežudyk strazdo giesmininko (Munken Premium) knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Nežudyk strazdo giesmininko (Munken Premium) pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Nežudyk strazdo giesmininko (Munken Premium) aprašymas

  Aprašymas

  Knyga atspausdinta ant labai kokybiško Munken Premium popieriaus, kuris negelsta ir pasižymi ilgaamžiškumu.

  Amerikiečių rašytojos Harper Lee romanas „Nežudyk strazdo giesmininko“ – nemirštanti literatūros klasika, aktuali iki šių dienų.

  Šis 1960 metais išspausdintas romanas, pelnęs Pulicerio premiją, galėjo ir nepasirodyti, jei ne geri rašytojos draugai per vienas Kalėdas padovanoję jai metų algą ir raštelį: „Turi metus atostogų rašyti ką nori. Linksmų Kalėdų.“

  Veiksmas vyksta didžiosios depresijos metais, rašytojos sugalvotame miestelyje Alabamoje. Čia visi vieni kitus pažįsta ir daug bendrauja. Pagrindinė romano veikėja – šešiametė mergaitė Džina Luiza, švelniai vadinama Paukšteliu, gyvenanti su vyresniuoju broliu Džemiu ir našliu tėvu, kuris dirba advokatu. Čia yra ir kaimynas, apie kurį suaugusieji vengia kalbėti, o vaikai, prisiklausę gandų ir pasitelkę vaizduotę, susikuria baimę keliantį personažą, kurio net nėra matę.

  Miestelio ir pagrindinės veikėjos šeimos gyvenimas pradeda keistis, kai jos tėvas sutinka teisme ginti juodaodį, kaltinamą jaunos baltaodės moters išprievartavimu. Šeima jaučia neigiamą miestelio žmonių požiūrį ir net kasdienėse situacijose kylantį pavojų. Šis teismas pakeis mergaitės, jos brolio ir tėvo gyvenimą, bet ar pakeis žmonių nuostatas ir požiūrį?

  Istorija, kurią romane „Nežudyk strazdo giesmininko“ aprašo Harper Lee turi šiek tiek autobiografinių detalių. Pačios autorės Harper Lee tėvas taip pat buvo advokatas, kuris gynė žmogžudyste apkaltintą juodaodį. Po to, kai jam nepavyko vyro išteisinti, jis nebesiėmė jokios kriminalinės bylos. Iš rašytojos gyvenimo į romaną atkeliavo ir Džinos Luizos bei Džemio draugas Dilas, ir baimę keliantis kaimynas, kuris nesirodo viešumoje.

  Garbingo gyvenimo kukli pamoka – taip keliais žodžiais būtų galima apibūdinti šią knygą. Romanas „Nežudyk strazdo giesmininko“ primins, kiek daug suaugusieji gali pasimokyti iš vaikų, kurių nesugadintas, naivus, bet tikras ir paprastas žvilgsnis į pasaulį nugali baimes ir stereotipus, įsigalėjusius, rodos, per amžius.

  Romanas pilnas šviesaus liūdesio ir tylaus džiaugsmo bei pasididžiavimo, kurį žmogui suteikia sąžiningumas ir tolerancija, o atima žiaurumas ir prietarai. Nors vaizduojami įvykiai yra tarsi toli nuo mūsų, autorės išpažįstamos vertybės aktualios visiems žmonėms, kad ir kokiame pasaulio kampelyje jie gyventų.

  Praėjus vos porai metų po romano išleidimo pasirodė to paties pavadinimo filmas, laimėjęs tris Oskaro statulėles.

  Nelle Harper Lee (1926–2016), amerikiečių rašytoja, geriau žinoma vardu, kuriuo pasirašė ir savo romaną „Nežudyk strazdo giesmininko“ – Harper Lee. 1960 išleistas romanas po metų buvo apdovanotas Pulicerio premija ir tapo modernios amerikiečių literatūros klasika. Nepaisant to, kad H. Lee išleido vos vieną knygą, 2007 m. ji pelnė aukščiausią Amerikos prezidento apdovanojimą už indėlį į literatūrą, visuomenės saugumą, pasaulio taiką.

  Harper Lee buvo jauniausia keturių vaikų šeimoje. Mokydamasi mokykloje ji labai domėjosi anglų literatūra. Baigusi mokyklą 1944 m. ji lankė merginų koledžą, tačiau po metų perėjo į Alabamos universitetą, kur studijavo teisę ir rašė universiteto laikraščiui. Teisininkės profesijos H. Lee taip ir neįgijo, nors tėvas vėliau finansavo jos vasaros mokyklos studijas Oksforde, kad H. Lee susidomėtų teisės mokslais. Po savo pirmojo romano sėkmės H. Lee buvo pradėjusi rašyti dar keletą knygų, tačiau jų taip ir nebaigė, nes nebuvo patenkinta darbu.

  „Niekada netikėjau, kad knyga „Nežudyk strazdo giesmininko“ bus sėkminga. Tikėjausi jos lengvos ir gailestingos mirties kritikų rankose, bet tuo pačiu šiek tiek vyliausi, kad kam nors ji patiks tiek, kad mane padrąsintų. Tikėjausi skaitytojų padrąsinimo. Tikėjausi nedaug, o gavau labai daug ir tai gąsdino beveik taip pat kaip ir ta greita, gailestinga mirtis, kurios tikėjausi.“

  Harper Lee

  Iš anglų kalbos vertė Silvija Lomsargytė-Pukienė

  Leave a Reply