Nusikaltimas ir bausmė pdf, epub, mobi

Nusikaltimas ir bausmė | Fiodoras Dostojevskis

Atsisiųsti knygą Nusikaltimas ir bausmė pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Margi raštai

 • Išleidimo metai: 2008
 • Formatas: kieti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 576
 • ISBN ar kodas: 9986-09-214-0


 • Nusikaltimas ir bausmė.pdf
  Nusikaltimas ir bausmė.epub
  Nusikaltimas ir bausmė.mobi


  Nusikaltimas ir bausmė pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Nusikaltimas ir bausmė pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Nusikaltimas ir bausmė knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Nusikaltimas ir bausmė pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Nusikaltimas ir bausmė aprašymas

  Aprašymas

  Įspūdinga vieno genialiausių XIX a. rašytojų Fiodoro Dostojevskio knyga „Nusikaltimas ir bausmė“ užburia dramatiškais personažų charakteriais ir meistriškai pasakojama kaltės ir atpirkimo istorija.

  Romane „Nusikaltimas ir bausmė“ rašytojas gilinasi į nusikaltimo psichologiją, žvelgia į gyvenantį tarsi normalų gyvenimą žudiką, į jo sielą, kaip jis atsiteisia už padarytą nusikaltimą. Veiksmas vyksta XIX a. Rusijoje, Sankt Peterburge. Skurdžiai gyvenantis, iš universiteto sąrašų išbruktas ir vienatvėje paskendęs Raskolnikovas sukuria teoriją apie du žmonių tipus – stipriuosius išskirtinius ir paprastus. Siekdamas įrodyti savo išskirtinumą, jis ryžtasi žmogžudystei.

  Po žmogžudystės Raskolnikovą užvaldo baimės ir ligos. Jis keistai elgiasi, jo nebeatpažįsta artimieji, jis nuo visų atsiriboja, tačiau kam nors vis užsimindamas apie nusikaltimą taip sukelia įtarimus. Raskolnikovas tarsi klejoja ir liguistai siekia išsivaduoti nuo jį slegiančios sąžinės graužaties.

  Kaip gyventi padarius nusikaltimą? Ar kiekviena žmogžudystė tokia pat baisi? O gal yra pateisinimas, jei nužudytas žmogus buvo blogas arba žudikas tai padarė iš kilnios idėjos? Daugybė klausimų, kuriuos teks išspręsti Raskolnikovui ir apmąstyti knygos skaitytojui. O čia dar sukiosis puikiai psichologiją išmanantis ir manipuliuojantis pareigūnas Porfirijus, Raskolnikovo meilė prostitutė Sonia ir kiti įdomūs, netikėtus siužeto vingius lemiantys ryškių charakterių veikėjai.

  „Nusikaltimas ir bausmė“ – vienas žymiausių rusų rašytojo Fiodoro Dostojevskio romanų, išleistas 1866 m. Kartu su Levo Tolstojaus „Karas ir Taika“, šis kūrinys yra laikomas rusų literatūros šedevru.

  „Nusikaltimą ir bausmę“ Dostojevskis pradėjo rašyti 1865 m. vasarą. Autorius planavo kūrinį pavadinti „Girtuoklėliai“, kadangi kūrinyje nemažai dėmesio skiriama neblaivių žmonių elgesiui ir psichologijai. Vėliau norėjo pavadinti „Psichologinė nusikaltimo reikšmė“ tačiau galiausiai parinko pavadinimą „Nusikaltimas ir bausmė“.

  Pagal šį kūrinį yra sukurta nemažai kino ekranizacijų bei teatro inscenizacijų. Lietuvoje 2004 m. Kauno dramos teatro režisierius Gintaras Varnas pastatė spektaklį „Nusikaltimas ir bausmė“.

  Fiodoras Dostojevskis (1882–1881) gimė Maskvoje. Būdamas penkiolikos metų įstojo į Peterburgo karo inžinerijos mokyklą. Metus tarnavo Rusijos valdžios įstaigose, o paskui dirbo literatūrinį darbą. 1845 m. parašė pirmąjį savo romaną „Vargo žmonės“. Dostojevskio giminės šaknys siekė senąją Abiejų Tautų Respubliką: senelis buvo vyresnysis unitų dvasininkas Podolėje (Vakarų Ukraina), kurią valdė Lenkija, o šeima skelbėsi kilusi iš XVII a. lietuvių bajorų.

  1847 m. Dostojevskis suartėjo su socialistais, skaitė Vakarų Europos visuomenės reformatorių ir revoliucionierių raštus. 1848 m. socialistai, o su jais ir Dostojevskis, buvo suimti ir nuteisti sušaudyti. Tačiau sušaudymo bausmė paskutinę akimirką buvo atšaukta ir pakeista aštuoneriais metais katorgos ir tremties. 1849–1859 m. Dostojevskis praleido Sibire.

  Grįžęs į Peterburgą, Dostojevskis pasinėrė į literatūrą: leido žurnalus, rašė ir spausdino romanus. Rašytojas mirė nuo plaučių ligos 1881 m. Sankt Peterburge.

  Leave a Reply