Olegas Truchanas – Lietuvos ir Australijos legenda pdf, epub, mobi

Olegas Truchanas – Lietuvos ir Australijos legenda | Jonas Nekrašius

Atsisiųsti knygą Olegas Truchanas – Lietuvos ir Australijos legenda pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Mintis

 • Išleidimo metai: 2011
 • Formatas: 14×21, kieti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 288
 • ISBN ar kodas: 9785417010330


 • Olegas Truchanas – Lietuvos ir Australijos legenda.pdf
  Olegas Truchanas – Lietuvos ir Australijos legenda.epub
  Olegas Truchanas – Lietuvos ir Australijos legenda.mobi


  Olegas Truchanas – Lietuvos ir Australijos legenda pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Olegas Truchanas – Lietuvos ir Australijos legenda pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Olegas Truchanas – Lietuvos ir Australijos legenda knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Olegas Truchanas – Lietuvos ir Australijos legenda pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Olegas Truchanas – Lietuvos ir Australijos legenda aprašymas

  Aprašymas

  Olegas Truchanas – Lietuvos ir Australijos legenda” – tai pasakojimas apie žymaus keliautojo, fotografo ir gamtosaugininko Olego Truchano (1923-1972) vaikystę ir jaunystę Lietuvoje, emigraciją Vokietijoje ir veiklą tolimojoje Australijoje. Istoriniai faktai, artimųjų ir bendražygių prisiminimai persipina su tarpukario gyvenimo Šiauliuose vaizdais.

  Knygos autorius kartu su keliautojais iš Lietuvos surengė ekspedicijas į Vokietiją (2005 m.) ir Australiją (2008 m.), keliavo Olego Truchano gyvenimo ir veiklos vietomis Bavarijoje ir Tasmanijoje. Knygoje pateikiamos ištraukos iš šių kelionių dienoraščių.

  Tasmanijos gyventojai iki šiol pasakoja apie legendinį bebaimio lietuvio keliautojo žygį. Truchanas jį pradėjo didžiuoju, Gyvatyne vadinamu, upokšniu, norėdamas ištirti, kur jis įteka. Olegas žinojo, kad niekas iki jo tuo keliu kanoja nebuvo plaukęs. Su nedideliu laiveliu jam teko sukinėtis upės verpetuose, kristi nuo slenksčių kelis metrus žemyn, patirti daug kitų pavojų. Sunkiausia buvo ten, kur upė teka nepaprastai greitai, o jos krantai apaugę tankiais medžiais ir neįžengiamais krūmais.

  Truchanas į Gyvatynę įplaukė dieną, o po valandos atsidūrė tamsiausiame miške, kur medžiai tankiu šakų ir lapų vainiku uždengė saulę. Buvo tamsu kaip naktį. Pagaliau keliautojas priplaukė vietą, kur Gyvatynė įteka į Gordono upę. Iš čia lengvas vėjelis ir sraunus vanduo nunešė kanoją į upės žiotyse Strano miestelyje esančią prieplauką.

  Jo atvykimas iš rytų pusės sukėlė didžiulę nuostabą. Iš ten dar niekas niekada nebuvo atvykęs. Vietiniai nustebę klausinėjo: „Iš kur tu toks atsiradai?“ Truchanui paaiškinus, kad atplaukė nuo upės žiočių, australai negalėjo tuo patikėti, jie tvirtino, jog jis jokiu būdu negalėjęs iš ten atplaukti: upė itin srauni, akmenuota ir neįveikiama. Tačiau Olegas įrodė – jam išties pavyko vienam kanoja perplaukti Gordoną – iki tol visi manė, kad to padaryti neįmanoma. Truchanas turėjo maršrutą patvirtinančias nuotraukas.

  Leave a Reply