Pasivaikščiojimai po krikščioniškąjį Vilnių pdf, epub, mobi

Pasivaikščiojimai po krikščioniškąjį Vilnių | Irena Vaišvilaitė

Atsisiųsti knygą Pasivaikščiojimai po krikščioniškąjį Vilnių pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Baltos lankos

 • Išleidimo metai: 2017
 • Formatas: 15×21, kieti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 350
 • ISBN ar kodas: 9789955239529


 • Pasivaikščiojimai po krikščioniškąjį Vilnių.pdf
  Pasivaikščiojimai po krikščioniškąjį Vilnių.epub
  Pasivaikščiojimai po krikščioniškąjį Vilnių.mobi


  Pasivaikščiojimai po krikščioniškąjį Vilnių pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Pasivaikščiojimai po krikščioniškąjį Vilnių pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Pasivaikščiojimai po krikščioniškąjį Vilnių knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Pasivaikščiojimai po krikščioniškąjį Vilnių pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Pasivaikščiojimai po krikščioniškąjį Vilnių aprašymas

  Aprašymas

  „Pasivaikščiojimai po krikščioniškąjį Vilnių“ – pirmas nuoseklus kultūrinis vadovas po daugiakonfesinį ir daugiatautį Vilnių. Nuolat pabrėžiama, kad Vilniuje sugyveno krikščionybė, judaizmas ir islamas, tačiau ne tik tai, bet ir ilgalaikė Rytų ir Vakarų, arba graikų ir lotynų, krikščioniškųjų tradicijų kaimynystė Lietuvos sostinėje yra išskirtinė Europoje. Knygoje kalbama apie Rytų ir Vakarų krikščionybės palikimą ir dabartį Vilniuje, suprantamai atskleidžiamos ir susiejamos su šių dienų patirtimi pamirštos arba dabarties kasdienybei tolimos kultūros vertybių prasmės.

  Ši knyga „Pasivaikščiojimai po krikščioniškąjį Vilnių“ nėra krikščionybės Vilniuje ar Lietuvoje istorija, nors joje gausu istorinių nuorodų. Tai bandymas pamatyti Vilniuje ne tik miesto grožį, bet ir jo prasmę, atrasti ryšius, siejančius dailias menines formas su kultūron įaugusiu tikėjimu, jo pasakojimais, simboliais ir ženklais.
  Knyga siekia atgaivinti pasivaikščiojimų žanrą ir urbanistiniame Vilniaus audinyje išskirti su religiniu miesto gyvenimu susijusias temas. Pasivaikščiojimų žanras turėtų skaitytoją įspėti ir apie kitą knygos savitumą – tai ne žinynas, o asmeniškas pasakojimas, kuriame nestinga įspūdžių, nuomonių ir prisiminimų.
  „Daug kartų suplėšytas Lietuvos istorijos ir kultūros audinys išsaugojo nenutrauktas gijas, kurios kaip mitinės Ariadnės siūlas gali padėti rasti taką prie gyvojo vandens versmių, be kurių Vilnius nebūtų tuo, kas jis yra – vienas iš didžių Europos miestų, kurio nepažįstant ir nežinant apie čia besiskleidusią įvairialypę krikščioniškąją tradiciją neįmanoma kaip reikiant suprasti ne tik Lietuvos, bet ir Europos.“
  Irena Vaišvilaitė

  Irena Vaišvilaitė (g. 1954) kultūros istorikė, Lietuvos ambasadorė prie Šventojo Sosto, dėsto Vilniaus universitete. Tyrinėja XVII ir XX a. kultūros istoriją, ypač domisi religiniais kultūros aspektais.

  Leave a Reply