Pavasaris bus kaip visuomet: šiuolaikinės latvių poezijos antologija pdf, epub, mobi

Pavasaris bus kaip visuomet: šiuolaikinės latvių poezijos antologija |

Atsisiųsti knygą Pavasaris bus kaip visuomet: šiuolaikinės latvių poezijos antologija pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla

 • Išleidimo metai: 2012
 • Formatas: 17×22, kieti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 208
 • ISBN ar kodas: 9789986397380


 • Pavasaris bus kaip visuomet: šiuolaikinės latvių poezijos antologija.pdf
  Pavasaris bus kaip visuomet: šiuolaikinės latvių poezijos antologija.epub
  Pavasaris bus kaip visuomet: šiuolaikinės latvių poezijos antologija.mobi


  Pavasaris bus kaip visuomet: šiuolaikinės latvių poezijos antologija pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Pavasaris bus kaip visuomet: šiuolaikinės latvių poezijos antologija pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Pavasaris bus kaip visuomet: šiuolaikinės latvių poezijos antologija knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Pavasaris bus kaip visuomet: šiuolaikinės latvių poezijos antologija pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Pavasaris bus kaip visuomet: šiuolaikinės latvių poezijos antologija aprašymas

  Aprašymas

  Šešiolikos latvių poetų rinktinių eilėraščių knyga atspindi dabartinę latvių poezijos padėtį, skirtingus braižus bei tendencijas. Spausdinami Nepriklausomybės laikotarpio eilėraščiai. Iš latvių kalbos išvertė, antologiją sudarė bei žinias apie autorius parašė poetė, literatūrologė Erika Drungytė.

  „Kai buvau maža mergaitė, žavėjausi, kad mano diedukas Leonas Drungys prenumeruoja ir skaito latvišką spaudą. Jo tėviškė – Židikai, ten kiekvienas mokėjo kaimynų kalbą. Diedukas niekada neapleido dalykų, kurie man tapo vertybių pamatu – iš jo sužinojau, kaip svarbu išmanyti savo šalies ir tautos istoriją, išlaikyti patriotizmo dvasią ir pagarbiai elgtis su simboliais, mokėti kalbas bei pažinti kitas nacijas, kultūras, religijas. Močiutė Ona Drungienė (Avižienytė) buvo suvalkietė. Tai ji papasakojo, koks buvo tas „smetoniškas“ Kaunas, jo žmonės, tradicijos. Kokia buvo jos mokytoja Salomėja Nėris. Iš močiutės gavau dovanų to meto gimnazijos skaitinių knygą – joje perskaičiau nepriklausomų Lietuvos ir Latvijos himnus, iš jos išmokdavau nesutrumpintus Maironio eilėraščius. Diedukų namuose per kiekvienas Kalėdas kabindavome ant eglutės didžiulius bumbulus, išsaugotus iš anų laikų – raudoną, žalią, geltoną.
  Tegu šis mano darbas bus padėka Jiems. Žinau, kad visa, ką gebu, kuo tikiu, yra perimta iš šių nuostabių žmonių – mano kraujyje, mano pasąmonėje, mano širdyje. Dabar yra toks metas, kai kyla daug grėsmių mažoms tautoms, jų kalboms ir unikalioms kultūroms. Mums būtina palaikyti vieniems kitus. Ir padaryti nors po mažą darbelį, kad būtų ateities istorija, gyvoji istorija. Kad mūsų anūkai turėtų ką prisiminti, turėtų ką tęsti…“

  Erika Drungytė

  Iš latvių kalbos vertė Erika Drungytė

  Leave a Reply