Penkiolikos metų kapitonas pdf, epub, mobi

Penkiolikos metų kapitonas | Jules Verne (Žiulis Vernas)

Atsisiųsti knygą Penkiolikos metų kapitonas pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Aukso pieva

 • Išleidimo metai: 448
 • Formatas: 14×21, kieti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 448
 • ISBN ar kodas: 9786098105094


 • Penkiolikos metų kapitonas.pdf
  Penkiolikos metų kapitonas.epub
  Penkiolikos metų kapitonas.mobi


  Penkiolikos metų kapitonas pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Penkiolikos metų kapitonas pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Penkiolikos metų kapitonas knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Penkiolikos metų kapitonas pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Penkiolikos metų kapitonas aprašymas

  Aprašymas

  Legendinio prancūzų rašytojo, mokslinės fantastikos pradininko Žiulio Verno knyga „Penkiolikos metų kapitonas“ išsiskiria gausybe žinių apie geografiją, gamtą ir įtraukiančiu pasakojimu apie nepaprastą, nuotykių kupiną kelionę, kurioje išbandoma draugystė ir žmogiškumas.

  Dikas Sendas yra brigantinos „Piligrimas“ įgulos narys. Paprastai brigantina plaukioja Ramiajame vandenyne, o jos įgula medžioja banginius. Tačiau šį kartą medžioklė pasitaiko nesėkminga ir visi jau planuoja grįžti namo. Tad kai horizonte pasirodo banginis, medžiotojai nusprendžia nepraleisti pasitaikiusios progos ir palikę penkiolikmetį Diką vadovauti laivui, išplaukia medžioti. Kaip seksis Dikui Sendui vadovauti laivui ir kodėl visa laivo įgula galiausiai atsidurs ne Amerikoje, į kurią plaukė, o Afrikoje, ar tikrai dėl to kalta kapitono patirties stoka, o gal kažkas laive turi niekam nežinomų kėslų?

  Knyga „Penkiolikos metų kapitonas“ buvo išleista 1878 metais ir daugiausiai dėmesio joje skirta vergijos kritikai. Čia daug kalbama apie vergų pardavimus ir žalą, kurią juodaodžių vergų prekyba padarė visam Afrikos žemynui. Ši Žiulio Verno knyga nuo kitų rašytojo kūrinių skiriasi tuo, kad joje nėra rašytojui įprastų mokslinės fantastikos elementų. Pagrindinis jos tikslas – suteikti skaitytojams geografijos, biologijos, botanikos žinių. Todėl pasakojime nemažai detalių tiek apie koordinačių, krypties nustatymą, tiek apie gyvūniją ir gamtos sąlygas.

  Knyga „Penkiolikos metų kapitonas“ – tai istorija apie kvapą gniaužiančią kelionę jūra ir sausuma, apie moralinius pasirinkimus, drąsą, pasiaukojimą ir pasitikėjimą. Autorius moko, kad sąžiningumas, teisingumas ir žmogiškumas triumfuoja bet kokiomis aplinkybėmis, net kai atrodo, jog viskas prarasta ir vienintelė išeitis – pačiam griebtis klastos.

  Žiulis Vernas (Jules Verne, 1828–1905) – prancūzų rašytojas, mokslinės fantastikos žanro pradininkas. Žymiausios jo knygos: „Kelionė į Žemės centrą“, „Nuo Žemės į Mėnulį“, „20000 mylių po vandeniu“, „Aplink pasaulį per 80 dienų“. Daugybe savo kūrinių Ž. Vernas siekė sudominti jaunimą mokslu ir suteikti žinių. Todėl knygose jis sujungė mokslą ir išradimus su nuotykiais.

  Ž. Vernas rašė apie keliones ore bei kosmose ir povandenines keliones dar gerokai prieš joms tampant realybe. Tikra raketa buvo išrasta tik po 100 metų, kai Ž. Vernas aprašė kosminį laivą. Pirmasis elektrinis povandeninis laivas, pastatytas 1886 m., buvo pavadintas Nautiliumi, Žiulio Verno knygos herojaus garbei. Žiulis Vernas iš viso sukūrė 65 romanus, apie 20 pasakojimų ir esė, 30 pjesių, keletą geografinių darbų, taip pat operos libretų. Rašytojo kūryba įkvėpė daugybę pasaulio režisierių, pagal jo knygas sukurta nemažai filmų.

  Vertė Ramutė Ramunienė

  Leave a Reply