Per toli gyvenu. Antano Mončio susirašinėjimai pdf, epub, mobi

Per toli gyvenu. Antano Mončio susirašinėjimai | Sud. Danutė Zovienė, Loreta Birutė Turauskaitė, Ramunė Januševičiūtė

Atsisiųsti knygą Per toli gyvenu. Antano Mončio susirašinėjimai pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Artseria

 • Išleidimo metai: 2015
 • Formatas: 17×25, kieti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 448
 • ISBN ar kodas: 9786098154030


 • Per toli gyvenu. Antano Mončio susirašinėjimai.pdf
  Per toli gyvenu. Antano Mončio susirašinėjimai.epub
  Per toli gyvenu. Antano Mončio susirašinėjimai.mobi


  Per toli gyvenu. Antano Mončio susirašinėjimai pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Per toli gyvenu. Antano Mončio susirašinėjimai pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Per toli gyvenu. Antano Mončio susirašinėjimai knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Per toli gyvenu. Antano Mončio susirašinėjimai pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Per toli gyvenu. Antano Mončio susirašinėjimai aprašymas

  Aprašymas

  Knyga “Per toli gyvenu. Antano Mončio susirašinėjimai” parengta remiantis Antano Mončio namų-muziejaus archyve saugomu dokumentiniu paveldu ir nuotraukomis.
  Susirašinėjimai, kurių didelė dalis pateikiama šioje knygoje, apima 1949–1993 m., o adresatų gyvenamosios vietos geografija labai plati: Lietuva, JAV, Kanada, Prancūzija, Vokietija, Didžioji Britanija, Belgija, Lenkija, Šveicarija, Australija. Knygoje publikuojami geriausiai A. Mončio kūrybos kelią atskleidžiantys laiškai – nuo pirmųjų žingsnių emigracijoje, Freiburgo dailės ir amatų mokykloje iki pripažinimo užsienyje bei Lietuvoje.

  Leidinyje pateikiamos svarbiausios A. Mončio gyvenimo ir kūrybos datos, padėsiančios skaitytojui iš laiškuose atsispindinčių įvykių fragmentų geriau susidaryti bendrą vaizdą, ir išsamus Giedrės Asin Marco įvadinis straipsnis.

  Iš A. Mončio susirašinėjimo galima atsekti įvairias sąsajas: jo ryšius su tautiečiais emigracijoje, o vėliau ir su tėvynainiais Lietuvoje, ypač po valstybės nepriklausomybės atkūrimo 1990-aisiais, kai, atsivėrus geležinei užtvarai, Lietuva „atrado“ šio skulptoriaus kūrybą. Svarbią korespondencijos dalį sudaro su A. Mončio kūrinių grįžimu į tėvynę ir namų-muziejaus įsteigimu susijęs susirašinėjimas. A. Mončio laiškai šeimai, bičiuliams, menininkams, kultūros ir visuomenės veikėjams, valdžios įstaigoms, taip pat skulptoriui siųsti laiškai rašyti ne tik lietuvių, bet ir prancūzų, anglų, vokiečių kalbomis ir net žemaitiškai (jų vertimai į lietuvių kalbą knygoje pateikiami kita spalva).

  Siekiant išlaikyti susirašinėjimo autentiškumą, korespondencijos kalba neredaguota, taisyta tik rašyba, o kartais, siekiant aiškesnės minties, – ir skyryba. Publikuojami kai kurių laiškų faksimiliniai originalai.
  Dalį A. Mončio laiškų į muziejų sugrąžino respondentai (Julius Veblaitis, Isolde Poželaitė-Davis, Jonas Mockūnas, kiti emigracijoje gyvenantys tautiečiai; Palubinskams siųstus A. Mončio laiškus perdavė Vlado Palubinsko našlė Nijolė Vedegytė-Palubinskienė). Kitą dalį originalios medžiagos – skulptoriaus laiškus, siųstus šeimai į Lietuvą, muziejui perdavė A. Mončio sesuo Birutė Turauskienė. Draugams bei įvairioms institucijoms rengtų laiškų juodraščius muziejaus archyvui atidavė A. Mončio vaikai Jeanas Christophe’as, Andreas ir Sabina.
  Akivaizdu, kad nemaža dalis menininko korespondencijos vis dar yra pas jos adresatus Lietuvoje bei užsienyje. Tikimės, kad ši knyga “Per toli gyvenu. Antano Mončio susirašinėjimai” bus paskata visiems, turintiems skulptoriaus laiškų ar kito dokumentinio paveldo, perduoti juos muziejui, papildant A. Mončio palikimo archyvą.

  Leave a Reply