Piknikas šalikelėje pdf, epub, mobi

Piknikas šalikelėje | Arkadijus Strugackis, Borisas Strugackis

Atsisiųsti knygą Piknikas šalikelėje pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Kitos knygos

 • Išleidimo metai: 2016
 • Formatas: 14×20, kieti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 216
 • ISBN ar kodas: 9786094271991


 • Piknikas šalikelėje.pdf
  Piknikas šalikelėje.epub
  Piknikas šalikelėje.mobi


  Piknikas šalikelėje pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Piknikas šalikelėje pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Piknikas šalikelėje knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Piknikas šalikelėje pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Piknikas šalikelėje aprašymas

  Aprašymas

  Mistinėje Zonoje dedasi keisti ir nepaaiškinami dalykai. Mirusieji gali prisikelti, joje besilankantys stalkeriais vadinami nuotykių ieškotojai veikiami genetinių modifikacijų, o pavieniai nelaimėliai čia palieka gyvybes. „Piknikas šalikelėje“ – vienas populiariausių rusų mokslinės fantastikos romanų, priklausantis brolių Strugackių plunksnai.

  Redas Šuhartas – vienas iš maištininkų, rizikuojančių sveikata bei gyvybe ir besilankančių paslaptingoje uždraustoje Zoną. Jis, kaip ir kiti stalkeriai, čia ieško vertingų ateivių paliktų artefaktų. Čia rasti daiktai turi didžiulę vertę juodojoje rinkoje, tačiau Redą domina paslaptingasis auksinis rutulys, išpildysiantis radusiojo norus. Zonoje neveikia jokie žmonėms žinomi dėsniai, joje viskas paklūsta kitokiai tvarkai. Čia pildosi slapčiausi žmonių troškimai, bet įžengti į uždraustą teritoriją ryžtasi tik bebaimiai stalkeriai.

  Arkadijus ir Borisas Strugackiai šį alegorinį kūrinį sukūrė dar 1971 m. ir po metų jis buvo išspausdintas žurnale „Aurora“. Tačiau jiems panorus išleisti romaną kaip atskirą knygą, sovietų cenzūra ėmėsi aštuonis metus trukusio kupiūravimo ir redagavimo, kurio metu buvo rasta beveik 500 taisytinų ir koreguotinų vietų. Cenzoriams neįtiko tariamai amoralus romano veikėjų elgesys, fizinė prievarta, vulgarūs posakiai ir žargonas. 1980 m. pasirodęs kūrinys buvo toks „nukraujavęs“, kad, autorių teigimu, jo nebuvo vertas nei skaityti, nei vartyti.

  1983 m. knyga pirmą kartą pasirodė lietuvių kalba, tačiau šis leidimas taip pat buvo paženklintas „minčių policijos“ prievaizdų. Šiandien skaitytojui pristatomas naujasis vertimas – pilna ir autentiška romano „Piknikas šalikelėje“ versija. Iki XX a. pabaigos šis romanas sulaukė 38 leidimų ir pasirodė dvidešimtyje šalių. Knyga 1978 m. buvo nominuota John W. Campbell premijai, o 1979 m. Skandinavijos mokslinės fantastikos kongresas jam skyrė Jules Verne prizą už geriausią romaną švedų kalba.

  Romaną išpopuliarino 1979 m. rusų režisieriaus Andrėjaus Tarkovskio juosta „Stalkeris“, sukurta brolių Strugatskių kūrinio motyvais. Be to, jie patys parašė šio filmo scenarijų. Ekranizacija laikoma vienu geriausiu XX a. antros pusės filmų, o Britanijos filmų instituto apklausoje jis užėmė 29 vietą tarp penkiasdešimties geriausių visų laikų filmų. „Piknikas šalikelėje“ įkvėpė ir kompiuterinį žaidimą S.T.A.L.K.E.R., nors tai ir nėra tiesioginė adaptacija.

  Iš rusų kalbos vertė Giedrius Apuokas

  Leave a Reply