Poezija Žemaičių ir Lietuvos (su CD) (serija “Gyvoji poezija”) pdf, epub, mobi

Poezija Žemaičių ir Lietuvos (su CD) (serija

Atsisiųsti knygą Poezija Žemaičių ir Lietuvos (su CD) (serija “Gyvoji poezija”) pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas

 • Išleidimo metai: 2016
 • Formatas: 20×20, kieti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 210
 • ISBN ar kodas: 9786094251634


 • Poezija Žemaičių ir Lietuvos (su CD) (serija “Gyvoji poezija”).pdf
  Poezija Žemaičių ir Lietuvos (su CD) (serija “Gyvoji poezija”).epub
  Poezija Žemaičių ir Lietuvos (su CD) (serija “Gyvoji poezija”).mobi


  Poezija Žemaičių ir Lietuvos (su CD) (serija “Gyvoji poezija”) pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Poezija Žemaičių ir Lietuvos (su CD) (serija “Gyvoji poezija”) pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Poezija Žemaičių ir Lietuvos (su CD) (serija “Gyvoji poezija”) knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Poezija Žemaičių ir Lietuvos (su CD) (serija “Gyvoji poezija”) pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Poezija Žemaičių ir Lietuvos (su CD) (serija “Gyvoji poezija”) aprašymas

  Aprašymas

  „Ikiaušrinė“ lietuvių poezija iš laiko perspektyvos regisi tarsi savaimingai susiformavęs kultūrinis kraštovaizdis, susiklostęs iš skirtingų kūrybinių iniciatyvų, kalbinių dialektų, nevienalyčio regioninio substrato – tarsi nedidelių upelių ar sraunesnių upių, ir susitinkančių, ir prasilenkiančių, tinklas. Šį poezijos „margumyną“, kurio dar nejungia viena bendrinė kalba, sieja pats neblėstantis poetinės kūrybos poreikis, – nuolat, bet vis kitaip atsinaujinantis ir besitęsiantis žmogaus ir jo pasaulio dialogas. Tokio universalaus dialogo buvimas, poreikis jį tęsti sava kalba, su sava asmenine ir kultūrine patirtimi yra turbūt svarbiausia šio laikotarpio lietuvių literatūros realija.

  XIX a. lietuvių poetinio kraštovaizdžio „margumynas“ vis dėlto nėra visiškai atsitiktinis: jį formavo istorijoje susiklosčiusi skirtingų regionų – Žemaitijos ir Lietuvos –kultūra. Poetiniuose tekstuose šį lokalųjį podirvį akivaizdžiausiai liudija kalba, jos tarminis pobūdis žemaičių ar Žemaitijoje gyvenusių Antano Klemento, Dionizo Poškos, Silvestro Valiūno, Simono Stanevičiaus, Karolinos Praniauskaitės ir rytų aukštaičių Antano Strazdo, Antano Baranausko, Antano Vienažindžio kūryboje.

  “Iki XX a. žemaičių ir lietuvių poeziją išlaikė ir perdavė ne tik raštas, tačiau labiausiai – daina, balsas. Pavyzdžiui, A. Baranausko eilių – „Dainu dainelę“, Anykščių šilelio, kai kurių Kelionės Petaburkan dalių – giedojimo tradicija Anykščiuose būdavo perduodama iš kartos į kartą iki šių dienų. Į XX a. pabaigos modernios dainuojamosios poezijos lauką šias senąsias dainas perkėlė atlikėjas Vytautas Kernagis, atgaivinęs ir suburiantį, uždegantį A. Baranausko „Dainu dainelę“, ir žaismingą A. Vienažindžio „Linksminkimos“, „Pasakykai, panytėle“ skambesį. 1986 m. aktoriaus Algirdo Latėno įskaityti A. Strazdo eilėraščiai tapo vienu įsimintiniausių įbalsintos lietuvių poezijos kūrinių greta tokių, kaip, pavyzdžiui, Laimono Noreikos Maironis ar Justinas Marcinkevičius. Žemaičiai, daugiau rašto nei balso poetai, panašaus dėmesio sulaukė mažiau. Tad šiame „Gyvosios poezijos“ tomelyje lygiai susitinka abu lietuvių lyrikos balsai – žemaitiškasis ir lietuviškasis. Tačiau pagal XIX a. pirmosios pusės rašto suvokimą juos, užrašytus dabartine bendrine lietuvių kalba, kiekvienas, taip pat mokantis savo tarmę, galime perskaityti balsu savaip.”
  Brigita Speičytė

  Leave a Reply