Prarastos pergalės pdf, epub, mobi

Prarastos pergalės | Erich von Manstein

Atsisiųsti knygą Prarastos pergalės pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Briedis

 • Išleidimo metai: 2019
 • Formatas: 17×24, kieti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 712
 • ISBN ar kodas: 9789955266853


 • Prarastos pergalės.pdf
  Prarastos pergalės.epub
  Prarastos pergalės.mobi


  Prarastos pergalės pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Prarastos pergalės pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Prarastos pergalės knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Prarastos pergalės pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Prarastos pergalės aprašymas

  Aprašymas

  Apie Antrojo pasaulinio karo kovas ir mūšius dažniausiai žinome iš istorijos vadovėlių ar istorikų veikalų. Tačiau kaip juos planavo, jiems rengėsi ir juos matė jų dalyviai? “Prarastos pergalės“ – iš pirmo asmens perspektyvos aprašyti Vokietijos karo veiksmai, jų koordinavimas ir priimti sprendimai.

  Ar visi vokiečių generolai besąlygiškai pakluso Hitleriui?
  Kokias klaidas padarė vokiečiai ir jų priešininkai?
  Kas sutrukdė Trečiajam Reichui įsitvirtinti Europoje?
  Į šiuos ir kitus klausimus atsako neprilygstamas karvedys Vermachto feldmaršalas Erichas von Mansteinas.

  Erichą von Mansteiną galima apibūdinti garsaus anglų karo teoretiko ir istoriko H. B Liddello Harto žodžiais: „Tai buvo žmogus, įstengęs šiuolaikišką požiūrį į manevrinius kovos veiksmus derinti su klasikiniu supratimu apie manevravimo meną, iki smulkmenų nusimanantis apie karinę techniką ir turintis didelį karvedžio talentą.“

  Ne vienas Antrojo pasaulinio karo istoriją nagrinėjęs istorikas Erich von Manstein laiko karybos genijumi. Aristokratų šeimoje gimęs vaikinas išėjo „prūsiškąją“ karo mokyklą, dalyvavo Pirmojo pasaulinio karo mūšiuose, o tarpukariu aktyviai prisidėjo atkuriant šalies karines pajėgas. Erich von Manstein buvo Hitlerio karinių kampanijų smegenys, planavusios invaziją į Prancūziją, Lenkiją ir Sovietų Sąjungą. Tačiau jis nebuvo diktatoriaus apologetas – priešingai, jo ir fiurerio nuomonės dažnai skyrėsi, o karo pabaigą feldmaršalas sutiko nušalintas nuo pareigų ir, galiausiai, pateko į britų nelaisvę.

  Po karo jis buvo apklausiamas Niurnberge. Hamburge 1949 m. jį pripažino kaltu dėl karo nusikaltimų. Tiesa, kalėjime Erich von Manstein neužsibuvo – po keturių metų buvo paleistas, o šeštojo dešimtmečio viduryje jau konsultavo Vokietijos Federacinės Respublikos vyriausybę kariuomenės atkūrimo klausimais.

  1955 m. jis pristatė savo karo atsiminimus „Prarastos pergalės“. Knyga netrukus buvo išversta į anglų kalbą ir pasirodė Anglijoje bei Jungtinėse Valstijose. Kaip sakė pats jos autorius, jo nedomina politiniai klausimai – jis siekė kareivio žvilgsniu pažvelgti į mūšio lauką ir tai įvertinti.

  Įsiveržimas į Lenkiją ir Varšuvos užėmimas, Vermachto žygis į Vakarus ir nesutarimai vadovybės viršūnėse, „Barbarosa“ ir pergalingas žygis Sovietų Sąjungos link, Stalingrado klaidos ir gėdingas atsitraukimas… Visa tai – Ericho von Mansteino memuaruose. Knyga „Prarastos pergalės“ – gyvas Rytų fronto paveikslas, kuriame netrūksta ir žmogiškų silpnybių, ir klaidų.

  Iš vokiečių kalbos vertė Vytautas Leščinskas

  Leave a Reply