Prie Leningrado vartų. Armijų grupės „Šiaurė“ kario istorija pdf, epub, mobi


Atsisiųsti knygą Prie Leningrado vartų. Armijų grupės „Šiaurė“ kario istorija pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Briedis

 • Išleidimo metai: 2019
 • ISBN ar kodas: WIL-LUD • Prie Leningrado vartų. Armijų grupės „Šiaurė“ kario istorija.pdf
  Prie Leningrado vartų. Armijų grupės „Šiaurė“ kario istorija.epub
  Prie Leningrado vartų. Armijų grupės „Šiaurė“ kario istorija.mobi


  Prie Leningrado vartų. Armijų grupės „Šiaurė“ kario istorija pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Prie Leningrado vartų. Armijų grupės „Šiaurė“ kario istorija pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Prie Leningrado vartų. Armijų grupės „Šiaurė“ kario istorija knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Prie Leningrado vartų. Armijų grupės „Šiaurė“ kario istorija pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Prie Leningrado vartų. Armijų grupės „Šiaurė“ kario istorija aprašymas

  Aprašymas

  Nepaprastas pasakojimas apie vokiečių kareivį, kuris kovėsi Antrajame pasauliniame kare ir iškilo nuo pašaukto į karą eilinio iki operacijų Rytų fronte vado. Knyga „Prie Leningrado vartų. Armijų grupės „Šiaurė“ kario istorija“ gyvai ir itin detaliai atskleidžia keletą svarbių Antrojo pasaulinio karo epizodų ir pasakoja nepaprastą asmeninę kario istoriją.

  Devyniolikmetis William Lubbeck buvo pašauktas į Vermachtą 1939 metais kaip 58-osios pėstininkų divizijos narys. Savo krikštą jis gavo 1940 metais per įsiveržimą į Prancūziją, o jau kitą pavasarį jo divizija dalyvavo garsiojoje Barbarosos operacijoje.

  Po varginančių žygių per nesuskaičiuojamą gausybę rusų kūnų, sudegusių transporto priemonių ir valiuojančių civilių Baltijos šalyse, Lubbeck’o dalinys pasiekė Leningrado prieigas ir tapo toliausiai į Rytus įžengusiu vokiečių daliniu.

  Vokiečiams teko kęsti neįtikėtinus sunkumus ir kovoti ne tik su aršiai besiginančiais rusais, bet ir su viską kaustančia rusiška žiema. 58-oji divizija buvo mėtoma pirmyn ir atgal armijų grupėje „Šiaurė“. Vienu metu jie kovėsi ant Ilmenio ežero ledo. Grįžę prie Leningrado jie turėjo pagelbėti ispanų divizijai. Tačiau sąjungininkų santykiai pašlijo, kai ispanai nusprendė rusų pirtį panaudoti kaip pratybų taikinį, nepagalvoję, kad ten ilsisi vokiečių kariai.

  W. Lubbeck buvo kareivis, kuris mėgo kovoti priekyje, būti pačiame veiksmo sūkuryje. Savimi jis nelabai rūpinosi, tačiau naujiena apie sugriautą Hamburgą sugniuždė karį – ten jo mylimoji dirbo slauge karo ligoninėje.

  1943 metais Lubbeck buvo apdovanotas geležiniu kryžiumi ir paskirtas mokyti karius Dresdene. Vėliau, grįžus į Rusiją, armijų grupė „Šiaurė“ buvo jau pasitraukusi, tačiau Lubbeck’ui dar teko vadovauti keletui sudėtingų karinių operacijų.

  Po karo Lubbeck vedė savo mylimąją ir emigravo į Jungtines Amerikos Valstijas. Padedamas David B. Hurt, knygoje „Prie Leningrado vartų. Armijų grupės „Šiaurė“ kario istorija“ jis papasakojo savo išgyvenimus – tai užrašai, laiškai ir prisiminimai apie fronte praleistą laiką, tai istorija iš pirmų lūpų: sėkmės ir nesėkmės, triumfas ir nusivylimas. Tai pritrenkianti galimybė pajusti Rytų fronto kovų dvasią.

  „Aukščiausios klasės memuarai. Skaitytojai mėgausis plaukiančiu pasakojimu.“

  City Book Review

  „Parašyta su dėmesiu detalėms. Skaitytojas jausis taip lyg tuos trejus metus būtų kovojęs drauge su W. Lubbeck’u.“

  Military Trader

  William Lubbeck – vokiečių armijos kapitonas, kariavęs Antrajame pasauliniame kare. Nuo 1956 metų gyvena JAV, turi tris vaikus, septynis anūkus ir du proanūkius.

  Iš anglų kalbos vertė Mantas Tamulevičius

  Leave a Reply